شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

معاون علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:

نقش ۵۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در کنترل زنجیره کرونا

علوم پزشکی

گیلان- معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از ۵۰ درصد باعث کنترل زنجیره بیماری کرونا می شود، گفت: رعایت این دستورالعمل ها توسط اصناف نقش بسیار مهمی در پیشگیری از کرونا دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،دکتر مسعود نوروزی ، با بیان اینکه همه آحاد جامعه باید در رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای کنترل و قطع زنجیره کرونا سهیم باشند، اظهار کرد: یکی از جاهای مهم و حساسی که ممکن است از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در آن ضربه بخوریم، اصناف و مراکز تجمعی هستند.

وی با اشاره به ثبت نام اصناف در سامانه سلامت و دریافت شیوه نامه رعایت دستورالعمل های بهداشتی، افزود: رعایت این دستورالعمل ها توسط اصناف نقش بسیار مهمی در پیشگیری از کرونا دارد.

وی از بستری شدن ۷۱ بیمار کرونایی جدید در گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۲۰ نفر در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و برخی از آنان حال وخیمی دارند.

معاون علوم پزشکی گیلان، عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی را موجب افزایش سریع بیماران بستری دانست و یادآور شد: با همکاری استانداری، به اماکن دولتی و نیمه دولتی مراجعه می کنیم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، اخطار جدی و مجازات اداری به دنبال دارد. همچنین اصناف متخلف بعد از دریافت اخطار ۴۸ ساعت، پلمب خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.