شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷

خودروی کراس اوور جدید سایپا " آریا " نام گرفت (+عکس و مشخصات)

آریا

کراس اوور جدید گروه خودروسازی سایپا از مگاپلتفرم ملی SP100 قرار است در سال ۱۴۰۰ وارد بازار شود.

پس از رونمایی رسمی سایپا از خودروی کراس اوور جدیدش در مرداد امسال ، امروز شرکت سایپا از انتخاب نام "آریا" برای این خودرو خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،  کراس اوور جدید گروه خودروسازی سایپا از مگاپلتفرم ملی SP100  قرار است در سال ۱۴۰۰ وارد بازار شود.

بر اساس این گزارش سایپا با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری و فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛ خودروی جدید خود که نخستین کراس اوور ایرانی از مگاپلتفرم ملی SP100 است را «آریا» نامگذاری کرد تا پس از «شاهین» دومین نام تجاری خانواده محصولات جدید SP100 باشد.

خودروی  کراس اوور جدید سایپا

 سایپا برای نامگذاری محصول جدید، تعدادی اسم را به فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیشنهاد کرد که این فرهنگستان، ۵ نام‌ مورد تائید خود را مشخص و به سایپا اعلام کرد.

خودروی  کراس اوور جدید سایپا

با توجه به اینکه این خودرو نخستین کراس اورر ایرانی از یک مگاپلتفرم ملی است و چندی پیش با حضور رئیس دفتر ریاست جمهوری و رسانه های گروهی رونمایی شد، نام‌های تایید شده برای دفتر ریاست محترم جمهوری نیز ارسال و از بین آنها، نام «آریا» برای کراس اوور جدید سایپا انتخاب شد.

کراس اوور جدید سایپا از نظر ساختار و پلتفرم مشابه خودروی شاهین بوده و از پلتفرم SP100 سایپا در آن استفاده شده است و بنابر این شاید بتوان آن را به نوعی محصول نیم شاسی خودروی شاهین هم دانست.

خودروی  کراس اوور جدید سایپا

خودروی  کراس اوور جدید سایپا

دو کیسه هوا (۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای در نسخه فول آپشن اتوماتیک)، سانروف، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، رینگ آلومینیومی تراش خورده، تریم داخلی چرم، صندلی راننده برقی، استارت دکمه ای، فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، آینه تاشو برقی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، سیستم کنترل پایداری و… از جمله امکانات سایپا SP100 کراس اوور است.

منبع: عصر ایران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.