پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد:

مشهد در آبان ماه بیشترین آلودگی هوا را داشت

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: در آبان ماه امسال بیشترین آلودگی هوا در این کلانشهر ثبت شد و شهروندان در این ماه بیشترین روزهای دارای هوای ناسالم و با وضعیت هشدار را تجربه کردند.

به گزارش قدس آنلاین،  رضا اسماعیلی افزود: شهروندان مشهدی در ۲۵۲ روز امسال تاکنون ۲۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروهها را تنفس کردند.
وی ادامه داد: ۱۴ روز از روزهای با وضعیت هشدار از نظر آلودگی هوا مربوط به آبان ماه است.

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: همچنین تعداد روزهای دارای هوای قابل قبول از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۸ روز و هوای با کیفیت پاک نیز ۳۶ روز بوده ‌است.
وی افزود: این درحالی است که شاخص کیفیت هوا در مدت مشابه پارسال، ۲۸ روز هوای پاک، ۲۰۰ روز هوای قابل قبول، ۲۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز نیز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها را به ثبت رساند.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد پارسال ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروهها را سپری کرد.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳۵۰ کیلومتر مربعی مشهد رفت و آمد دارند.

مشهد در مجموع ۷۲۳ کیلومتر گذرگاه محلی، خیابان و بزرگراه شامل ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۳۴ کیلومتر خیابان شریانی درجه یک، ۲۵۸ کیلومتر خیابان شریانی درجه ۲ و ۲۳۱ کیلومتر گذرگاه محلی دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.