پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

تلاش آستان قدس رضوی برای ساماندهی حاشیه شهر قابل تقدیر است

استاندار خراسان

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اختصاص ۲ هکتار از اراضی آستان قدس رضوی در منطقه مرحوم شهرک شهید باهنر به احداث واحدهای مسکونی ویژه مستضعفان، از ورود و اهتمام جدی تولیت این آستان مقدس در راستای ساماندهی اوضاع نابسامان حاشیه شهر مشهد تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش قدس آنلاین،  محمدصادق معتمدیان ظهر امروز در مراسم امضاء تفاهم نامه ساخت مسکن ارزان قیمت برای محرومین حاشیه شهر مشهد که با حضور مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و محمدرضا کلائی شهردار مشهد در حرم مطهر برگزار شد؛ با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری توجه و تمرکز بر حاشیه شهرها جهت ساماندهی اوضاع نابسامان آن‌هاست، اظهار کرد: با عنایت تولیت آستان قدس رضوی نسبت به حاشیه شهر مشهد، طی تفاهم‌نامه‌ای امروز ۲ هزار هکتار از اراضی آستان قدس رضوی به منطقه کم برخوردار شهرک شهید باهنر برای اجرای پروژهای عمرانی اختصاص پیدا کرد.

آغاز عملیات احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی
وی اضافه کرد: همچنین طی این تفاهم‌نامه، با آغاز عملیات عمرانی احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد شاهد همکاری صمیمانه‌ بین شهرداری مشهد و کمیته امداد امام خمینی(ره) خواهیم بود.
استاندار خراسان رضوی به ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم و روستایی در سال ۹۸ توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در سال جاری طرح احداث ۶ هزار واحد مسکونی در مناطق کم‌برخوردار شهری را آغاز کرده‌ایم که انشاءالله بتوانیم با کمک‌های بلاعوض و تخصیص وام‌های کم بهره و قرض الحسنه سرعت اجرای پروژه را افزایش دهیم.
معتمدیان در پایان از زحمات آیت الله سید احمد علم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد به عنوان مسئول ستاد ساماندهی حاشیه شهر در حوزه فرهنگی و از ورود جدی حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی؛ تولیت آستان قدس رضوی برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد تقدیر و تشکر کرد.
شایان ذکر است؛ آستان قدس رضوی در قالب این تفاهم‌نامه متعهد شد ۲ هکتار از اراضی شهرک شهید باهنر به ارزش تقریبی هزار میلیارد تومان را به منظور ساخت واحدهای مسکونی ارزان قیمت بدون اخذ حق تقدیمی و در قالب قرارداد استیجاری عرصه واگذار کند.
پیش از این نیز آستان قدس رضوی با اختصاص زمین برای احداث شش هزار واحد مسکونی و بزرگترین بوستان موضوعی شرق شهر مشهد به وسعت هفتاد هکتار؛ در راستای گسترش و بهبود فضای رفاهی-تفریحی منطقه و همچنین اختصاص زمین به منظور احداث خیابان شریانی جنوب محور خیابان حر با هدف کاهش ترافیک شهرک شهید رجایی برای رفع محرومیت از حاشیه شهر مشهد اقدام کرده بود.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.