چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

معاون فنی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد خبر داد

کاهش ۱۰ درصدی اختصاص بذر گندم به مشهد

معاون فنی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

معاون فنی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: بذر گندم آبی اختصاص یافته به مشهد در سال گذشته ۱۹۲۳ تن و امسال ۱۸۴۳ تن بوده است.

به گزارش قدس آنلاین،  سعید خوش‌قامت با اشاره به اینکه بذر گندم اختصاص یافته به مشهد نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افت داشته است، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۹۲۳ تن گندم آبی میزان بذری بود که به مشهد اختصاص یافت و امسال ۱۸۴۳ تن بذر اختصاص یافته که این تفاوت مقداری کمتر از ۱۰ درصد است.

وی با بیان اینکه دلیل مواجه شدن کشاورزان با کمبود بذر، تحویل گندم مازاد بر مصرفشان بوده است، عنوان کرد: گندمی که کشاورزان به عمل می‌آورند به وسیله دولت خریداری می‌شود و به دلیل اینکه دولت با قیمت خوبی این گندم را خریداری کرده، کشاورزان آن را تحویل داده‌اند.

خوش‌قامت بیان کرد: به لحاظ کارشناسی تامین بخشی از بذر مورد نیاز کشاورزان بر عهده جهاد کشاورزی است. جهاد کشاورزی تقریبا ۶۰ درصد بذر را تامین می‌کند و همه ساله کشاورزان مابقی بذر مورد نیاز خود را از بذور مصرفی خود که بوجاری و ضد عفونی گردیده، تهیه می‌کنند.

بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد، معاون فنی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان مشهد خاطرنشان کرد: لازمه دستیابی به اهداف کشاورزی پایدار دسترسی به بذرهای اصلاح شده است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.