چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

معاون عملیات آتش نشانی مشهد :

جدال ۱۰۰ آتش‌نشان با حریق مهیب / آتش‌سوزی کارخانه شیرآلات مشهد مهار شد

معاون عملیات آتش نشانی شهر مشهد

معاون عملیات آتش نشانی مشهد از عملیات نفسگیر ۱۰۰ آتش نشان برای مهار حریق مهیب کارخانه تولید " تولید شیر الات بهداشتی "درجاده مشهد به گلبهار خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،  آتشپاد دوم مهدی رضایی در مشهدمقدس اظهار داشت: در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده دود و آتش از درون یک سوله در جاده مشهد به گلبهار، ستاد فرماندهی بلافاصله گروه‌های اطفاء حریق و امداد و نجات ایستگاه‌های مختلف را به محل اعزام کرد.

معاون عملیات آتش نشانی شهر مشهد افزود: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد این آتش سوزی مهیب که آتش و دود ناشی از آن از کیلومتر ها دورتر قابل مشاهده بود، در داخل یک سوله دو طبقه " تولید شیر آلات بهداشتی " به وقوع پیوسته و حریق در حال سرایت به سایر قسمت‌های این مکان و انبارهای مجاور بود که بلافاصله آتش‌نشانان از چندین جهت با محاصره آتش، عملیات اطفاء حریق را آغاز و پس از ساعتی موفق به مهار حریق شده و عملیات لکه‌گیری و کاوش این آتش‌سوزی تا حوالی ظهر امروز ادامه داشت.

رضایی خاطرنشان کرد :در عملیات اطفاء حریق این کارخانه در مجموع بیش از ۱۰۰ آتش‌نشان از ۲۵ ایستگاه عملیاتی به همراه خودروهای سبک و سنگین اطفاء حریق، خودرو توربوفن و همچنین خودروهای لجستیکی شامل بیل مکانیکی و لودر بابکت حضور داشتند و آتش نشانان ضمن مهار بموقع آتش از سرایت حریق به انبارهای مجاور، جلوگیری کردند.

وی افزود: این مکان دارای بیمه نامه آتش سوزی بوده و خوشبختانه در این آتش‌سوزی به کسی آسیبی نرسید و علت دقیق وقوع این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است و آتش‌نشانان دقایقی قبل پس از ایمن‌سازی کامل محل به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خویش مراجعت کردند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.