جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

بازار بزرگ و اماکن مذهبی تهران از فردا باز است

بندپی

استاندار تهران درباره وضعیت محدودیت‌های کرونایی گفت: فعالیت مشاغل گروه‌های ۱ و ۲ در شهرهای وضعیت نارنجی از جمله تهران مجاز است.

قدس آنلاین؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی درباره وضعیت محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه افزود: مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجرا است و تبصره‌ای برای استثناء شدن صنف خاصی ندارد؛ از اینرو زمانی که شهر تهران به وضعیت نارنجی تغییر کرده به معنای مجاز بودن فعالیت گروه ۱ و ۲ است.

 وی ادامه داد: طبق مصوبه فعالیت پاساژها و مجتمع‌ها با توجه به اینکه در گروه مشاغل ۲ قرار دارند امکان پذیر است، اما همان‌طور که در این دو هفته همکاری کرده اند باید از این پس نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به گونه‌ای فعالیت کنند که دوباره به وضعیت قرمز بازنگردیم و شاهد توقف فعالیت آن‌ها نباشیم.

 استاندار تهران گفت: شاخص ستاد ملی مدیریت کرونا دربرگیرنده ۴ بستری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در شهر زرد، ۶ بستری برای شهرهای نارنجی و ۱۰ بستری برای شهر قرمز است که خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم، کلانشهر تهران و استان تهران به جز پیشوا از وضعیت قرمز خارج شده است.

 وی افزود: بر اساس وضعیت کلی استان فعالیت گروه‌های ۳ و۴ در این وضعیت ممنوع و گروه ۱ و ۲ امکان پذیر است و فعالیت ادارات نیز به صورت ۵۰ درصدی خواهد بود؛ به علاوه وضعیت شهرها به صورت هفتگی بررسی و نتایج آن در حالت‌های زرد، نارنجی و قرمز مشخص خواهد شد. 

محسنی بند پی گفت: محدودیت تردد شبانه مختص شهرهای قرمز بود که مقرر است در جلسه روز شنبه ستاد ملی موضوع بررسی شود و احتمال اینکه این ممنوعیت برای شهرهای نارنجی هم اجرایی شود، زیاد است.

مشاغل گروه ۲ عبارت اند از:
▪️مراکز خرید، پاساژ ها، فروشگاه‌های فرش، مواد غیر غذایی، مراکز شماره گذاری اتومبیل
▪️ مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، 
▪️مراکز متبرکه و زیارتگاهها، مساجد و مصلی ها، 
▪️مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، 
▪️مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، 
▪️آرایشگاه مردانه، 
▪️بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمان، 
▪️کادویی فروشی ها، اسباب بازی فروشی ها، عمده فروشی ها، خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی ها، پرده سراها، 
▪️مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش 
▪️مراکز فروش لوازم تحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی ها، 
▪️مشاوران املاک، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار آجیل

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.