جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

تعداد بیماران سرپایی کرونا در مشهد ۳۲ درصد کاهش یافت

بستری های کرونا

قائم مقام بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراجعه سرپایی مردم به مراکز منتخب کرونا در مشهد طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن ۳۲ درصد کاهش داشت.

به گزارش قدس آنلاین، قائم مقام بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش داد: مراجعه مردم به مراکز منتخب کرونا در مشهد طی هفته اول آذر ماه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بود که این تعداد در هفته دوم این ماه به یک هزار و  ۷۰۰ نفر رسید.
دکتر کاظم فرهمند افزود: از ابتدای آذر ماه تاکنون روزانه به طور متوسط حدود ۱۰۰ واحد صنفی به علت بی توجهی به محدودیت ها پلمب شده است و گرچه این کار خوشایند ما نیست اما ناچار به اعمال قانون هستیم.
وی ادامه داد: طبق آخرین دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌های مشاغل و رفت و آمد در شهرهای دارای وضعیت قرمز یک هفته تمدید شده و رفت و آمد خودروها در این شهرها پس از ساعت ۲۱ تا صبح روز بعد ممنوع است.

قائم مقام بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هفته آینده در شهرهای دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا مشاغل گروه یک، در شهرهای دارای وضعیت نارنجی مشاغل گروههای یک و ۲ و در شهرهای دارای وضعیت زرد گروهای شغلی یک، ۲ و سه مجاز به فعالیت هستند. 
وی افزود: در حال حاضر در هیچ نقطه‌ای از استان خراسان رضوی وضعیت سفید نداریم و امیدواریم با تداوم همکاری‌های مردم در حوزه سلامت، ضمن ریشه‌کنی کامل ویروس کرونا، به وضعیت سفید و مطلوب دست یابیم.
فرهمند ادامه داد: تلاش مدافعان سلامت با همکاری همه‌جانبه مردم به نتیجه می‌رسد و اگر مردم همکاری کنند به وضعیت مطلوب می‌رسیم و می‌توانیم پایان محدودیت‌ها را اعلام کنیم.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.