دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

ترافیک انتقاد در آزادراه تبریز- سهند

آزادراه شهید همت-کرج

تبریز- نگهداری از جاده‌ها و آزادراه‌ها در استان آذربایجان‌شرقی چندان مطلوب نیست به گونه‌ای که محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری آذربایجان شرقی ضمن عذرخواهی از مردم این استان بابت وضعیت بد روکش جاده‌ها و آزادراه‌های آذربایجان شرقی اظهار داشت: آزادراه تبریز-زنجان مشکلاتی دارد که متعلق به بانک‌هاست لذا چون ترمیم و بهسازی را انجام ندادند کار را به سازمان راهداری سپردیم.

قدس آنلاین-گروه استان ها: از مشکلات آزاد راه تبریز-زنجان که بگذریم افتتاح آزاد راه تبریز- سهند که در نخستین روز افتتاح با تصادف زنجیره ای همراه شد حال موجب شده تا برجسته ترین اخباراین استان را در طی یک هفته گذشته تبدیل شود.

عذرخواهی استاندار

آزادراه سهند-تبریز سه‌شنبه دوم دی ماه در آیینی با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقام‌های ارشد استانی پس از  ۱۲ سال انتظار افتتاح شد اما در همان نخستین روز با تصادفی زنجیره‌ای خاطره شیرین این افتتاح را تلخ کرد.

بخشی از انتقاد ها نیز به همزمانی شروع به کار این آزادراه و برف و سرمای چندروزه تبریز و لغزنده و برفی بودن مسیر گره خورد.

با وجود یک هفته  از افتتاح این آزاد و پس از انتظاری ۱۲ ساله اما به هیچ وجهه از حجم انتقادات کاسته نشده و بسیاری از رانندگان اعتقاد دارند کاستی هایی در این مسیر از جمله روشنایی در آن به چشم می خورد.

انتقاد ها هم چنان به نقایص این پروژه ادامه دارد تا آن جا که استاندار آذربایجان شرقی را مجبور به عذرخواهی از مردم کرد.

محمدرضا پورمحمدی ضمن پذیرفتن برخی کاستی‌ها گفت: شدت بارش برف و برودت هوا در این منطقه، باعث برخی مشکلات و رنجش مردم شد که ضمن عذرخواهی از تمام مردم، اعلام می‌کنیم که این آزادراه به شکل کاملاً استاندارد احداث شده است.
وی اذعان کرد: هیچ‌ شخصی نمی‌تواند ادعا کند، پروژه‌ای بشری خالی از ایراد باشد، به عنوان مثال ایراد روشنایی که به این آزادراه وارد می‌کنند، در آزادراه‌ها و جاده‌های بین شهری و درون شهری دیگر هم که سال‌هاست از افتتاح آن گذشته است، به چشم می‌آید.

مثبت نگر باشیم

در همین رابطه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز اظهار کرد: مخالف نقد و مسائل مهندسی نیستم، اما این حد از هجمه علیه یک پروژه‌ای که تنها چند روز از افتتاح آن می‌گذرد، عجیب است!

عباس مصطفوی گفت: مثبت‌نگر باشیم و برای رفع کاستی‌های این آزادراه نیز به مسئولین فرصت بدهیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بحث روشنایی این آزادراه را مطرح می‌کنند، در حالی که شب نماها در این آزادراه به‌طور کافی استفاده شده و برای روشنایی این آزادراه نیز باید به شرکت‌های متولی فرصت داد. بخصوص با توجه به سرمای هوا در این منطقه و آغاز بارش برف، کار کمی سخت شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.