شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

حزب الله لبنان:

تحریم آستان قدس رضوی (ع) توسط آمریکا اهانت به اسلام است

حزب الله لبنان

حزب الله لبنان امروز شنبه با صدور بیانیه هایی جداگانه اقدام آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی (ع) و نیز اقدام اتحادیه اروپا در تحریم وزیر خارجه سوریه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از المنار، حزب الله لبنان ۲ بیانیه جداگانه در خصوص تحریم‌های اخیر ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران و سوریه، صادر کرد. حزب الله در این بیانیه‌ها اقدام آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی (ع) و نیز اقدام اتحادیه اروپا در تحریم وزیر خارجه سوریه را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه حزب الله در خصوص تحریم آستان قدس رضوی آمده است: به نظر می‌رسد همزمان با نزدیک شدن دوره ریاست جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا، میزان جنون وزرات خارجه این کشور نیز بیشتر شده است.

در این بیانیه تصریح شده است: قرار دادن نام آستان قدس رضوی و متولی آن یعنی حجت الاسلام احمد مروی در لیست تحریم توسط ایالات متحده آمریکا گامی بی سابقه محسوب می‌شود. از آنجایی که آستان قدس رضوی مکانی مقدس برای عبادت و مأوای میلیون‌ها مسلمان است، این اقدام آمریکا اهانت به اسلام به شمار می‌رود.

حزب الله در بیانیه خود عنوان کرده است که این اقدام ایالات متحده آمریکا نشان دهنده میزان انحطاط اخلاقی و فکری دولتمردان این کشور است. حزب الله همچنین در بیانیه‌ای دیگر اقدام اتحادیه اروپا در تحریم فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه را محکوم و تأکید کرده است: اتحادیه عرب با تحریم فیصل المقداد تصمیم خصمانه دیگری را علیه سوریه اتخاذ کرد.

کد خبر 5123243

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.