یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

مجلس اعلای شیعیان لبنان:

یونسکو اقدام آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کند

مجلس اعلای شیعیان لبنان

مجلس اعلای شیعیان لبنان و جنبش امل این کشور در بیانیه‌ هایی جداگانه اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کردند.

قدس آنلاین: مجلس اعلای شیعیان لبنان ضمن محکوم کردن اقدام اخیر آمریکا در قرار دادن نام آستان قدس رضوی در لیست تروریستی اعلام کرد: این اقدام خطرناک و بی سابقه که مقدسات دینی را هدف قرار داده است، احساسات مسلمانان را بر می انگیزد و نقض قوانین و عرف‌های بین المللی و ارزش های دینی و فرهنگی به شمار می رود.

مجلس اعلای شیعیان لبنان در ادامه از دولت آمریکا خواست که این اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی را لغو کند.

این مجلس همچنین از سازمان یونسکو درخواست کرد که اقدام دولت آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کند.

به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان(ان ان ای) جنبش امل نیز در بیانیه ای اقدام آمریکا در قرار دادن نام آستان قدس رضوی را محکوم و تاکید کرد: این اقدام یک اقدام خصمانه ‌و خطرناک و بی سابقه علیه تمام ادیان آسمانی است و تنها مسلمانان را هدف قرار نداده است بنابراین تمام امت ها باید با آن مخالفت کنند زیرا این گام دولت آمریکا توهین به تمام عقاید دینی و نقض قوانین و ارزش های انسانی به شمار می رود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه چندین شخص و نهاد در ارتباط با ایران وضع کرد که نام آستان قدس رضوی و حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس نیز در لیست تحریم ها به چشم می خورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.