جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

دستور بایدن برای تحقیق درباره اتهامات آمریکا به روسیه

تحلیف بایدن

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده به سرویس های اطلاعاتی دستور داده تا موضوعاتی را که واشنگتن معتقد است روسیه در آنها نقش دارد ،بررسی کنند.

قدس آنلاین: کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده به سرویس‌های اطلاعاتی دستور داده تا موضوعاتی را که واشنگتن معتقد است روسیه در آنها نقش دارد ، مانند حملات سایبری ، مسمومیت احتمالی الکسی ناوالنی، وبلاگ نویس روسی و پاداش‌های احتمالی برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان را بررسی کنند.

مقامات آمریکایی می‌گویند جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به آوریل هینس، مدیر اطلاعات ملی این کشور دستور خواهد داد به او یک ارزیابی اطلاعاتی کامل از مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۲۰، استفاده از سلاح های شیمیایی علیه آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت این کشور و مساله تعیین جایزه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان ارائه کند.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت، بایدن همچنین از هینس درخواست ارزیابی حمله سایبری گسترده به آژانسها و وزارتخانه های فدرال دولت آمریکا در ارتباط به نقض نرم افزار سولارویندز را داشته است؛ اتفاقی که بسیاری از تحلیلگران و مقامهای دولتی روسیه را مقصر آن دانستند.

مقامها گفتند: درخواست برای ارزیابی‌های اطلاعاتی طی روزهای آینده مطرح خواهد شد.

یک مقام ارشد دیگر گفت: ما از این ارزیابی ها به منظور اطلاع دادن درباره پاسخ ما به تهاجم روسیه در هفته های آینده استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.