دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

تظاهرات گسترده یمنی‌ها در صعده ضد واشنگتن/ تروریسم واقعی جنایت‌های عربستان و آمریکاست

یمن

شرکت‌کنندگان در تظاهرات شهر صعده یمن ضد آمریکا اعلام کردند که تروریسم واقعی جنایت‌های آمریکا و عربستان است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از المیادین امروز دوشنبه 25 ژانویه 2021 ده‌ها هزار نفر از یمنی‌ها در تظاهراتی که در محکومیت جنایت‌های ایالات متحده در شهر «صعده» یمن برگزار شده بود مشارکت کردند.

در بیانیه این تظاهرات آمده است: تروریسم واقعی چیزی است که ائتلاف آمریکایی ـ سعودی با محاصره بنادر و فرودگاه‌های یمن انجام می‌دهند و قرار دادن نام انصارالله در لیست سازمان‌های تروریستی از جانب واشنگتن بیانگر شکست آمریکا در یمن است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر آنچه دشمن آمریکایی ـ سعودی انجام می‌دهد جنایت و تروریسم نیست، پس جنایت و تروریسم کدام است؟

طبق بیانیه مذکور، جنگ یمن در وهله اول یک تجاوز آمریکایی بوده است و واشنگتن از این تجاوز حمایت و برای آن پوشش سیاسی ایجاد می‌کند. گروه‌های تروریستی داعش و القاعده نیز زیر پرچم کشورهای متجاوز در یمن می‌جنگند.

هم‌زمان با آن 300 سازمان بین‌المللی نیز با امضای بیانیه‌ای از سازمان ملل خواستار هرچه سریع‌تر به تجاوزات ائتلاف سعودی و اماراتی به یمن که با حمایت غرب صورت می‌گیرد پایان دهد.

در این بیانیه آمده است: در حمله ائتلاف سعودی به یمن از سال 2015 تا به امروز، ده‌ها هزار یمنی به خاک و خون کشیده شده‌اند و کشور ویران شده است. سازمان ملل این حمله را بزرگترین فاجعه انسانی دانسته است.

در این بیانیه تأکید شده است: نیمی از ملت یمن در معرض خطر گرسنگی قرار گرفته است و کشور صحنه شیوع بدترین ویروس در تاریخ نوین است و امروز یمن بالاترین میانگین وفات بر اثر کرونا در جهان را دارد به‌طوری که از هر 4 نفر، یک نفر جان خود را از دست می‌دهند.

این جنگ فقط به‌دلیل ادامه کمک‌های تسلیحاتی و سیاسی و تبلیغاتی کشورهای غربی به‌خصوص آمریکا و انگلیس به عربستان ادامه یافته است و غرب یک عامل مهم در این جنگ است و قدرت آن را دارد که بزرگترین بحران انسانی در جهان را متوقف کند. ما از دولت‌هایمان می‌خواهیم:

ـ تجاوز بیگانگان به یمن را متوقف کنند.

ـ دست از حمایت تسلیحاتی و نظامی از عربستان و امارات بردارند.

ـ به محاصره یمن پایان دهند و همه بنادر و اسکله‌های آن را باز کنند.

ـ کمک‌های بشردوستانه به یمن را افزایش دهند.

بر اساس این گزارش، شهر ذمار هم شاهد برگزاری تظاهرات مشابه بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.