سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱

پایان مرحله نخست انتخابات داخلی جنبش مقاومت اسلامی «حماس»

حماس

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از پایان مرحله نخست انتخابات داخلی این جنبش خبر داد.

قدس آنلاین: به گزارش  خبرگزاری وفا، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز سه شنبه از پایان مرحله نخست انتخابات داخلی این جنبش خبر داد. حازم قاسم اعلام کرد که مرحله نخست انتخابات داخلی خود را در نوار غزه با مشارکت هزاران نفر از افرادی که حق رأی و نامزد شدن داشتند، به پایان رسانده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنین یادآور شد: این انتخابات در فضایی مثبت، شفاف و دموکراتیک و به شیوه‌ای منظم و سازماندهی شده تحت نظارت کمیته مرکزی انتخابات و طبق نظام داخلی حماس برگزار شد.

حازم قاسم افزود که در طول تاریخ همواره انتخابات داخلی خود را به شیوه‌ای منظم و دوره‌ای برگزار کرده و دیگر مراحل انتخابات داخلی نیز به زودی برگزار خواهد شد تا در نهایت شورای مشورتی حماس، رئیس و اعضای دفتر سیاسی انتخاب شوند.

سخنگوی حماس پیشتر در همین ارتباط اعلام کرده بود: حماس به ملت و امت خود وفادار خواهد ماند و با تمام قدرت و اقتدار تا زمان آزاد سازی سرزمین فلسطین به راه خود ادامه خواهد داد. وی یادآور شد که انتخابات داخلی حماس یکی از ارکان تشکیلاتی و فرهنگی این جنبش به شمار می‌رود.

از سوی دیگر، سامی ابوزهری، از اعضای ارشد حماس نیز در سخنانی گفته بود: برگزاری این انتخابات در موعد مقرر خود علیرغم دشوار بودن شرایط کنونی، مایه افتخار و مباهات حماس و نشان‌دهنده قدرت و یکپارچگی آن است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.