شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲

مدیرکل دفتر فنی و امور عمرانی خراسان رضوی در گفتگو با قدس آنلاین:

قدیمی ترین پروژه های عمرانی نیمه تمام استان مربوط به حوزه راه است/نامشخص بودن سیاست کلان وزارت راه و شهرسازی در مورد فرودگاه شهید هاشمی نژاد

رضاطلبی

راه سازی

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک خراسان رضوی گفت: برخی پروژه های عمرانی نظیر پروژه راه مشهد سرخس از دهه ۸۰شروع شده و هنوز به مرحله تکمیل وبهره برداری نرسیده اند.

مهدی سالیانی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: اگرچه تعداد پروژه های عمرانی قدیمی خراسان رضوی کاهش یافته است اما هنوز برخی پروژه های عمرانی نظیر پروژه راه مشهد سرخس از دهه ۸۰شروع شده و هنوز به مرحله تکمیل وبهره برداری نرسیده اند.

*اطلاعات ما به روز نیست

وی درباره آخرین وضعیت پروژه های عمرانی مصوب سفرهای ریاست جمهوری در دولت یازدهم و دوازدهم به خراسان رضوی تصریح کرد: جمع بندی اطلاعاتی که ما از این پروژه ها دراختیار داریم به روز نیست و آخرین اطلاعات این پروژه ها و جمع بندی نهایی آنها در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  قرار دارد!

*۳۸۰۰پروژه عمرانی نیمه تمام

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک خراسان رضوی  در مورد پروژه های نیمه تمام عمرانی خراسان رضوی نیز گفت:  ۳۸۰۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن‌ها نیاز است.

سالیانی در پاسخ به این سوال که اگرچه معاون عمرانی استانداری اعلام کرده است که برای سال جاری پروژه عمرانی جدیدی تعریف نخواهد شد اما نماینده تربت حیدریه در گفتگو با قدس آنلاین عنوان کرد که براساس مستندات چندپروژه عمرانی جدید در بودجه سال ۱۴۰۰برای خراسان رضوی ثبت شده است، اظهار کرد: اگرچه این موضوع جزو قانون بودجه است و تمرکز و تخصیص منابع باید به سمت پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰درصد قرار داده شود  اما استثنائاتی نیز برای آن لحاظ   و اجازه داده شده است که با در نظرگرفتن شرایطی  تاسقف اعتبار خاصی، در برخی موارد پروژه جدید تعریف شود.

*توزیع اعتبارات استان

وی ادامه داد: توزیع اعتبارات ۱۴۰۰روز پنج شنبه هفته گذشته در شورای برنامه ریزی خراسان رضوی انجام و سهم هر شهرستان از اعتبارات سال جاری مشخص و در یک بازه زمانی به فرمانداران این فرصت داده شد که نسبت به تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان ها اقدام و  نسبت به تعریف پروژه های دارای اولویت شهرستان  فعالیت های لازم را انجام دهند.

وی در مورد پروژه های عمرانی استان که در سال  گذشته به پایان رسیده اند نیز گفت: تعداد این پروژه ها مشخص است و اخیرا نیز بازدیدهایی توسط فرمانداران از آنها انجام  و پیشرفت آنها به لحاظ کمی و کیفی تایید شده و در مرحله جمع بندی نهایی ، ورود اطلاعات در سامانه و تصویب در شورای فنی استانداری هستیم که به محض نهایی شدن اطلاعات آن در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

*پروژه های قدیمی

سالیانی در مورد پروژه های عمرانی قدیمی استان و بلاتکلیف نیز گفت: تعدادی از پروژه های راه استان دارای این شرایط هستند که از جمله آنها پروژه راه محور مشهد –سرخس می باشد که اگرچه از دهه هشتاد شروع شده  اما هنوز تکمیل و به بهره برداری نرسیده است . همچنین پروژه بیمارستان امداد و نجات که مربوط به اوایل دهه ۹۰است در مراحل نهایی بوده و هنوز تکمیل نشده است، پروژه بزرگراه  حرم تا حرم  نیز دارای شرایط مشابه می باشد  که مثلا در این پروژه که ملی است وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم که سرمایه گذار این پروژه از سوی وزارتخانه تعیین شده است دلایل تاخیر در اجرای آن را باید پاسخ دهند.

*فرودگاه شهید هاشمی نژاد

وی در مورد آخرین وضعیت جابه جایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و ساخت شهرک فرودگاهی نیز گفت: وزارت راه و شهرسازی در این باره هنوز پاسخی ارائه نکرده است و باید سیاست های کلان خود را درباره این موضوع تعیین تکلیف کند زیرا در برخی مقاطع به جابه جایی این فرودگاه و احداث یک شهرک فرودگاهی اعتقاد داشتند و در برخی مقاطع نیز اعلام کردند که فرودگاه فعلی پاسخگوی نیاز سفرهای هوایی استان است و لزومی بر تغییر ان وجود ندارد.

وی درباره زمان افتتاح فرودگاه گناباد نیز گفت: این پروژه در مراحل نهایی می باشد  و قرار بود در انتهای فصل بهار سال جاری به بهره برداری برسد که به دلیل مسائلی انجام نشد  همچنین این پروژه دارای مشکلات اعتباری بود که رفع شدند  و انتظار می رود این فرودگاه به زودی به بهربرداری برسد .

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.