شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

طی هفته گذشته رقم خورد؛

رشد ۱۳ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

مدیر بورس اوراق بهادار استان‌های خراسان رضوی و شمالی

 هفته گذشته یک میلیون و ۸۱۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۲۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته دوم پاییز حجم و ارزش معاملات هر یک جداگانه رشد ۱۳ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۳۲۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۷ هزار میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۹۸۰ هزار  و ۵۲۰ تن سیمان، ۱۸۴ هزار و ۸۰۷ تن فولاد، ۱۱ هزار و ۳۲۵ تن مس، ۶ هزار و ۷۲۵ تن آلومینیوم، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۴ هزار و ۵۰ تن روی، ۱۳۵ هزار تن سنگ آهن، ۲ هزار تن کک، ۲۰ کیلو گرم شمش طلا و ۲ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی مورد دادوستد قرار گرفت.

گفتنی است، در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۴۸۴ هزار و ۱۳۲ تن انواع کالا به ارزش ۶۲ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۲۱۱ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰۴ هزار تن قیر، ۷۵ هزار و ۳۹۳ تن مواد پلیمری، ۳۳ هزار و ۹۳۵ تن مواد شیمیایی، ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۴ هزار و ۹۸۹ تن روغن پایه، ۵۰۰ تن سلاپس واکس، ۱۰۵ تن عایق رطوبتی و ۲۰ هزار و ۸۰۰ تن گوگرد معامله شد.

تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۴۰۰ کیلوگرم زعفران رشته ای بود.

همچنین ۹ هزار و ۶۱۱ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

به گزارش ایرنا، بررسی عملکرد بورس کالای ایران در سال ۹۹ بیانگر آن است که با وجود همه سختی‌های اقتصادی در این سال و سایه برخی چالش‌ها از جمله قیمت‌گذاری دستوری در چند برهه زمانی اما اقدام‌های توسعه‌ای مهمی در این بازار رقم خورده است.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.