دانشگاه علوم پزشکی

کل اخبار:562

 • آزمون دکتری سال ۹۹ در مشهد ۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۵:۴۱

  آغاز آزمون دکتری وزارت بهداشت در مشهد

  مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در دانشکده داروسازی این شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از امروز دهم مرداد آغاز و تا روز دوازدهم ادامه دارد.

 • صعود بیماران کرونایی ۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۰۹:۱۰

  از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون

  ۳۵۴ همدانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

  همدان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از فوت ۳۵۴ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان همدان خبر داد و گفت: ازابتدای شیوع ویروس کرونا دراستان همدان تا کنون دو هزار و ۹۵۱ نفر در استان همدان به این بیماری مبتلا شده‌اند، و۳۵۴ نفرازمبتلایان جان خود را ازدست داده‌اند.

 • پلمپ ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۵:۰۹

  اخطار گرفتن ۱۶۶ واحد متخلف صنفی مشهد به دلیل رعایت نکردن بهداشت

  مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با شروع طرح نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی که از اواخر تیرماه توسط معاونت بهداشت این دانشگاه و با مشارکت تعدادی از سازمانهای استان آغاز شده، تاکنون ۱۶۶ واحد متخلف صنفی در مشهد به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اخطار گرفته‌اند.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۱:۲۵

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  امکان انتقال ویروس کرونا در مکان های بسته تا ۲۰ برابر بیشتر است

  گیلان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امکان انتقال ویروس کرونا در مکان های مسقف تا ۲۰ برابر بیشتر می‌شود گفت: تا جایی که امکان دارد باید مراسم‌ و جلسه‌ها در فضاهای باز و با رعایت فاصله فیزیکی حداقل دو متر برگزار شود.

 • رتبه پایین ایران در شاخص باروری ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۰:۳۵

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد:

  کاهش نرخ باروری از پیامدهای تأخیر در ازدواج

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه افزایش تصاعدی سن ازدواج در کشور، مشکلات فراوانی را به دنبال داشته، گفت: این امر زمینه‌ساز معضلاتی همچون کاهش نرخ باروری می شود.

 • پسماند ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۰۹:۳۳

  معاون عمرانی استاندار گیلان عنوان کرد

  تخصیص اعتبار ۱۱۹ میلیاردی به بخش پسماند گیلان

  گیلان- معاون عمرانی استاندار گیلان، با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در بخش پسماند، خاطرنشان کرد: با تلاش های فراوان استاندار گیلان و مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته، بالغ بر ۱۱۹ میلیارد تومان منابع مالی در بخش پسماند سطح استان تخصیص یافت.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۰۹:۳۲

  معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان:

  شالیکاران هنگام برداشت محصول فاصله اجتماعی را رعایت کنند

  گیلان -معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در ایام درو محصولات شالیکاری در گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: شالیکاران در هنگام درو محصول شاید امکان استفاده از ماسک را نداشته باشند لذا حتما فاصله دو متری را از یکدیگر در شالیزار رعایت کنند.

 • دکتر سالاری ۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۷:۲۳

  آسمانی شدن دکتر محمد سالاری در راه مبارزه با کرونا در مشهد

  دکتر محمد سالاری، پزشک فعال در مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در منطقه ثامن مشهد بر اثر ابتلا به این بیماری آسمانی شد و به جمع سایر شهدای خدمت در عرصه سلامت پیوست.

 • واکسیناسیون ۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۶

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  تأخیر و وقفه واکسیناسیون کودکان در بحران کرونا پذیرفتنی نیست

  گیلان -سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:در روزهای بحرانی کرونایی، مراجعه برخی از والدین به مراکز بهداشتی جهت تزریق واکسن فرزندانشان با تأخیر انجام شده که کار درست و تأیید شده‌ای نیست.

 • مواد غذایی ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۸:۳۱

  ۹۸ تن مواد غذایی فاسد در خراسان رضوی معدوم شد

  مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۷۲ هزار و ۹۱۵ بازدید از مراکز، مجموعه‌ها و واحدهای مختلف صورت پذیرفته که در نتیجه آن ۹۸ هزار و ۵۲۴ کیلو مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و معدوم شده ‌است.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۰۹:۴۶

  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

  بستری ۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در گیلان

  گیلان رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار جدید مشکوک به بیماری کرونا در مراکز بیمارستانی استان بستری شده و ۶۳ بیمار نیز طی این مدت از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

 • بیماران کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۳:۲۵

  وضعیت کرونا در گیلان بحرانی است

  گیلان- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۶۰ بیمار کرونایی روزانه در بیمارستان‌های گیلان بستری می‌شوند.

 • آزمون ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۱

  برای اولین‌بار؛

  آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در گناباد برگزار می‌شود

  با موافقت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، برای اولین بار، آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در گناباد برگزار می‌شود.

 • بیمارستان ۱۳۹۹-۰۴-۲۷ ۱۳:۳۴

  فراخوان دانشگاه علوم پزشکی اراک برای مهار کرونا

  مرکزی- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک از فراخوان این دانشگاه برای حضور نیروهای داوطلب برای مقابله با کرونا در استان مرکزی خبر داد.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۹-۰۴-۲۶ ۱۰:۰۷

  ۷ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز کرونا

  گیلان - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: آستارا، انزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان های قرمز استان هستند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۲۶ ۱۰:۰۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  گیلان نیازمند پرستاران داوطلب است

  گیلان -رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود نیروی پرستار در گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شدت به این نیروهای فرهیخته و زمان شناس که در بحران کرونا به کمک بیماران شتافتند نیازمند است و این اعلام نیاز پیش از بحران کرونا نیز بارها به وزارت متبوع اعلام شده است.

 • شستن سبزیجات ۱۳۹۹-۰۴-۲۴ ۱۳:۰۹

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی:

  سرکه و نمک انگل موجود در سبزیجات را ازبین نمی برد

  خراسان شمالی- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سرکه و نمک انگل موجود در سبزیجات و میوه ها را از بین نمی برد و مبنای علمی ندارد.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۹-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد

  افزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان

  گیلان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرمز خواندن وضعیت نیمی از شهرستان های استان گفت: تعداد مبتلایان و بستریان ناشی از کرونا در استان نسبت به ماه گذشته دو برابر شده است.

 • علوم ۱۳۹۹-۰۴-۲۲ ۱۰:۰۶

  معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان:

  اگر مردم کرونا را جدی نگیرند گیلان دوباره رکورددار می شود

  گیلان -معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، از بستری ۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان طی روز گذشته خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر تعداد کل بستری های گیلان از همه یک ماه گذشته بیشتر است.

 • حجت الاسلام حسین معصومی ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۲۱:۲۵

  شناسایی بیش از ۱۰ هزار جانباز اعصاب و روان در خراسان رضوی

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: ۱۰ هزار و ۹۸۸ نفر در زمره جانبازان اعصاب و روان شناسایی شدند و از این میان بیش از ۳۰۰۰ نفر پرونده پیگیری و تحت نظر پزشکان هستند و همچنین ۷۷۴ نفر از بیماری شدید اعصاب و روان رنج می‌برند.

 • نیشابور ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۵

  اتمام حجت رییس دانشکده علوم پزشکی با شهروندان نیشابوری

  رییس دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور وضعیت شیوع کرونا را در این شهرستان شکننده توصیف و بیان کرد: شهروندان ساکن این شهر بدانند نه کارمندی برای ارایه خدمت و نه تختی برای بستری در بیمارستان داریم لذا اگر موازین و پروتکلهای بهداشتی بطور کامل و با دقت رعایت نشوند امکان بستری افراد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای نیشابور وجود نخواهد داشت‌.

 • کارمندان ۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۰۹:۰۰

  کارمندان بهبودیافته از کرونا می‌توانند با گواهی سر کار برگردند

  رییس گروه سلامت طب کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کارمندان و کارکنانی که آزمایش کرونای آنها مثبت شده است پس از بهبودی با داشتن گواهی بازگشت به کار می‌توانند کارشان را ادامه دهند.

 • معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان: ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۳:۳۶

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

  رعایت بهداشت فردی راه نجات از کرونا

  همدان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بررعایت شیوه‎نامه‌های بهداشتی از سوی همشهریان گفت: در حال حاضر تنها راهکار برای پیشگیری و راه نجات از ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی است.

 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۰:۵۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

  همدان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

  همدان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: چهار شهرستان همدان، ملایر، تویسرکان و نهاوند از نظر میزان مبتلایان به کرونا دروضعیت قرمز قرار دارد.

 • نشست هم اندیشی ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۰:۳۷

  نشست هم‌اندیشی پرستاران با مسوولان در مشهد برگزار شد

  جمعی از پرستاران در قالب نشست هم‌اندیشی با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاون دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی مطالبات خود را بازگو کردند.

 • ماسک - کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۱۴ ۱۸:۴۷

  استفاد نکردن از ماسک خطر انتقال کرونا را چهار برابر می‌کند

  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: استفاده نکردن از ماسک، خطر انتقال ویروس کرونا را بیش از چهار برابر افزایش می‌دهد.

 • ماسک ۱۳۹۹-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۵

  آغاز پویش همگانی استفاده از ماسک در جامعه

  پویش همگانی استفاده از ماسک با عنوان " من ماسک می زنم" آغاز شد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۱۰ ۱۰:۲۳

  ۲۵۰ طرح پژوهشی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا شد

  مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ارائه ۳۰۰ طرح و ایده پژوهشی از سوی محققان و متخصصان با موضوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا به این دانشگاه گفت: ۲۵۰ طرح از این تعداد به تائید استادان ذی‌ربط رسیده و اجرایی شده‌ است.

 • گناباد ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۳:۴۴

  دانشگاه علوم پزشکی گناباد در رشته سلامت سالمندی دانشجو می‌پذیرد

  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با موافقت وزارت بهداشت، این دانشگاه از مهرماه ۱۴۰۰، در مقطع کارشناسی ارشد رشته سلامت سالمندی دانشجو می‌پذیرد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۱۲:۰۸

  سه شهر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در وضعیت قرمز کرونایی

  مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر سه شهر تایباد، قوچان و مشهد در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.