سیل

کل اخبار:682

 • سیل شیراز ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۹:۰۴

  ۲۸درصد مناطق کشور در معرض سیل قرار دارند

  مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۲۸ درصد مناطق کشور در معرض سیل قرار دارد، بنابراین سازمان جنگل‌ها طرحی در جهت کاهش مخاطرات سیل بر کانون جمعیت شهری و روستایی تدوین کرده است.

 • فرانسه ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۱:۴۶

  صدور هشدار قرمز در ۲ منطقه فرانسه در پی وقوع سیل

  به دنبال وقوع سیل در فرانسه، در دو منطقه «وار» و «آلپ-ماریتیم» وضع هشدار قرمز اعلام شد.

 • کارون ۱۳۹۸-۰۸-۲۴ ۲۰:۰۱

  احتمال سیلابی شدن کارون، کرخه، دز و مارون در 2 هفته آینده

  معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نسبت به بارش‌های سیل آسا در ۲ هفته آینده هشدار داد و گفت: ساکنان پایین دست سدها در حوضه رودخانه‌های کارون، کرخه، دز و مارون در این مدت نکات ایمنی را رعایت، و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها خودداری کنند.

 • ونیز ۱۳۹۸-۰۸-۲۴ ۱۹:۴۶

  اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهر سیل‌زده ونیز

  کابینه ایتالیا برای شهر سیل‌زده ونیز و دیگر بخش‌های منطقه ونه‌تو Veneto در شمال شرقی این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد و ۲۰ میلیون یورو برای کمک به این منطقه اختصاص داد.

 • سیل لرستان ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۱۵:۵۷

  هشدار ستاد مدیریت بحران لرستان مبنی بر احتمال سیل

  خرم‌آباد - مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: بارش های شدید و آبگرفتگی های گسترده برای هفته آینده پیش بینی می شود که فرمانداران باید آماده مقابله با این شرایط شوند.

 • شیراز ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۶

  با روند اجرایی موجود

  بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان فارس تا پایان سال زمان می‌برد

  شیراز-خسارت های ناشی از سیل فروردین در استان‌های گلستان و لرستان به‌قدری بود که خبر سیل در استان فارس و میزان خسارت‌های وارده به مردم شهر شیراز زیر سایه خسارات دیگر استان‌ها کمرنگ شد.

 • سیل شیراز ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۷:۰۰

  پرونده سیل شیراز به دادگاه ارسال شد

  شیراز-دادستان مرکز فارس اعلام کرد که پرونده سیل شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری ۲ ارجاع شده است.

 • اردکانیان ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۵:۴۰

  اردکانیان در پاسخ به قدس:

  ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رودخانه‌های اصلی داخل کشور در اولویت لایروبی قرار گرفته‌اند

  آرش خلیل‌خانه

  رضا اردکانیان با تشریح اقدامات وزارت نیرو برای امدگی مقابله با بارشها و سیل احتمالی، گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رودخانه‌های اصلی داخل کشور در اولویت لایروبی قرار گرفته‌اند.

 • سیل سیستان ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۱:۱۳

  سیل در تربت‌جام ۲۱.۵ میلیارد ریال خسارت زد

  رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بارندگی و سیلاب ۹ آبان ماه جاری در تربت‌جام ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت در بخش کشاورزی، دام و طیور این شهرستان وارد کرد.

 • سیل خوزستان- طیبه قاسمی ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۰:۳۵

  ریشه‌یابی سیل در خوزستان

  نقش مدیریت اجتماعی در سیل چیست؟چرا خوزستان را آب‌برد؟

  اهواز-بهار امسال در پی طغیان رودخانه‌های کرخه، کارون و دز، ۳۰ سیلاب بزرگ و کوچک در خوزستان رخ داد و براثر جاری شدن سیل ناشی از بارش‌های فروردین‌ماه تعداد ۲۱ شهرستان درگیر شدند، ۱۳۳ روستا به زیرآب رفت و ۳۷۴ روستا به‌صورت جزئی و کلی تخلیه شد.

 • سیل گلستان ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۰۸:۲۸

  در صورت بازنگری و اختصاص ردیف بودجه

  طرح جامع مدیریت سیلاب راهکار رهایی گلستان از سیل/۲۷۰۰ کیلومتر رودخانه نیازمند لایروبی

  گرگان- استان‌های شمالی پرباران‌ترین نقطه جغرافیایی کشور هستند لذا جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی شهرها برای آن‌ها تقریباً عادی و قابل پیش‌بینی است، اما این‌که چرا دریکی، ۲ دهه اخیر سیل‌ها خسارت‌بارتر شده‌اند، دلایل فراوانی دارد که به باور کارشناسان مهم‌ترین علت آن دخل و تصرف در طبیعت است.

 • سیل‌زدگان گلستان ۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۱۱:۳۸

  با وجود تلاش مسئولان برای برچیده شدن چادر های سیل زدگان گلستان

  زمستان از راه رسید؛ ساخت خانه های سیل زده به پایان نرسید

  گرگان- افزون بر ۸ ماه از سیل ویرانگر در استا گلستان می گذرد و در حال حاضر پس از این مدت وقتی خبر دار می شویم که تعداد ۲۰ خانواده هنوز در این سرما و بارندگی در چادر زندگی می کنند و سقفی بالای سر ندارند کمی متعجب می شویم.

 • استاندار خوزستان غلامرضا شریعتی ۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۱۱:۰۴

  در همایش پیشگری از سیلاب مطرح شد:

  لزوم تکمیل پروژه های بیمه کننده خوزستان در برابر سیلاب/همزیستی با سیل را بیاموزیم

  خوزستان_ استاندار خوزستان گفت: پروژه های تکمیلی احیای نهر مارد، بهسازی نهر بحره، مسیر رودخانه دز، کانال سیلاب بر خسرج، ساخت سد بختیاری، می توانند خوزستان را در برابر اتفاق آبی دیگر بیمه کنند.

 • ریزگردهای اهواز ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۴:۰۷

  کابوس بی آبی نتیجه ضعف مدیریتی است/ ۹۵ درصد خوزستانی ها در سودای مهاجرت

  خوزستان- عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: کابوس بی آبی در شرایطی که میزان آب قابل استحصال در کشور ۱۰۰ میلیارد مترمکعب است و نیاز آب شرب کشور با هشت درصد آن تامین می شود، به دلیل مدیریت های ضعیف آبی است.

 • محله عین دو اهواز ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۱:۴۰

  امام جمعه اهواز به شیوه ای غیر منتظره نظر مسئولان را به مشکلات شهر جلب کرد

  برپایی نماز جماعت در کف خیابان برای همدردی با مردم/«عین دو» عین واقعیت+ فیلم

  خوزستان- امام جمعه اهواز در اقدامی غیر منتظره بدون هیچ خطابه ای در میان خیابانی در منطقه«عین دو اهواز» در حالی که نخاله های ساختمانی و آب های سطحی نمازگراران را احاطه کرده اقدام به برپایی نماز جماعت کرد تا شاید به این شیوه مسئولان شهری به داد مردم این منطقه برسند.

 • جاری شدن سیلاب در رودخانه های اطراف مشهد ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۰۸:۱۶

  سیل منتظر رسیدن بودجه نمی ماند

  خوزستان- سیل آمد ویران کرد و رفت، جلسه های بحران پشت سر هم تشکیل شد اما در این جلسات وعده لایروبی رودخانه ها و سدهابه بهانه کمبود اعتبار ملغی شد.

 • سیل ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۰۹:۲۱

  عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در گفتگو با قدس آنلاین:

  خسارت ۲۰۰میلیاردی سیل به شهرستان تربت جام /دولت در جهت جبران خسارت ها اقدام فوری انجام دهد

  رضاطلبی

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ارزیابی اولیه استانداری خراسان رضوی خسارت های سیل در شهرستان تربت جام به تاسیسات زیر ساختی این شهرستان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که این میزان جدا از خسارت هایی است که به زمین های کشاورزی ، مراکز دامپروری و منازل مسکونی وارد شده است .

 • سیلاب ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۲:۱۹

  براثر بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در مازندران

  سیل گریبان «گلوگاه» را گرفت/ ۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی غرق شد

  ساری- بارندگی شدیدی که هواشناسی مازندران هم از چند روز قبل پیش‌بینی کرده بود، یکشنبه‌شب شرق استان را فراگرفت و طی چند ساعت بیش از ۱۴۰ میلی‌متر باران در شهرستان گلوگاه در شرقی‌ترین نقطه مازندران بارید و لذا این بارش سیلابی سبب شد تا مناطقی از شهرها و روستاهای شهرستان‌های شرق و مرکزی استان مازندران دچار آب‌گرفتگی و خسارت شوند.

 • سیل ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۱:۲۸

  قدس آنلاین گزارش می‌دهد

  آیا سیل قابل‌کنترل است؟ سدهای گلستان تشنه اعتبارات

  گرگان- پس از سیل فروردین‌ماه امسال که در نوع خود یک غافلگیری عجیب در بین مسئولان محسوب می‌شد گمانه‌زنی‌های بسیاری مبنی بر اینکه چه عواملی می‌توانست در پیشگیری سیل مؤثر باشد و یا چه قصوری اتفاق افتاد بیش از گذشته بر سر زبان‌ها افتاد.

 • سیل گلستان ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۰۹:۰۸

  طی دو روز گذشته

  باران در گلستان کولاک کرد/ اراضی کشاورزی و منازل مسکونی آسیب دیدند

  گرگان- به رغم هشدارهای هواشناسی درباره وقوع بارش‌های شدید اما بسیاری از خیابان‌ها و معابر شهرهای استان گلستان از نوکنده و بندرگز تا گرگان و سایر شهرهای استان دچار آبگرفتگی شدند و در برخی شهرها شدت آبگرفتگی سبب تعطیلی مدارس شد.

 • ساخت وساز مناطق سیلزده ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۵

  شهردار کلات:

  هیچ اعتباری برای جبران خسارت‎های سیل در کلات تخصیص نیافت/ جان مردم در خطر است

  شهردار شهر کلات گفت: بعد از سیلاب‌های ابتدای سال جاری دیوارهای ساحلی و دیوارهای حفاظتی تخریب شدند، اما به دلیل تخصیص نیافتن اعتبارات مورد نیاز تاکنون نتوانستیم این مکان‌ها را مرمت کنیم و اگر سیل سال گذشته مجدد اتفاق بیفتد شاهد حوادث بسیار ناگوارتری خواهیم بود و جان مردم کلات به خطر می‎افتد.

 • شهداد-کرمان ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۴

  باوجود گذشت ۸ ماه از سال

  مردم شرق کشور چشم‌انتظار بازسازی جاده شهداد-نهبندان/بازگشایی موقت راه

  کرمان-محور شهداد – نهبندان در جنوب شرق کشور طی سال‌های ۷۳-۷۲ برای دسترسی به کویر و به‌صورت اضطراری ایجاد شد و بنا بر گفته کارشناسان ازآنجاکه مسائل فنی، اصولی و توپوگرافی منطقه در ساخت این جاده رعایت نشد لذا با هر بارندگی رانندگان شاهد آب‌گرفتگی بسیاری از نقاط این جاده بودند تا اینکه در برابر سیل فروردین‌ماه سال جاری در برابر حوادث غیرمترقبه تاب نیاورد و به بخشی زیادی از جاده به‌طور کامل پاک شد.

 • سیل یمن ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۵:۲۰

  فرماندار تربت‌جام خبر داد؛

  خسارت 20 میلیاردی سیل در تربت‌جام

  فرماندار و شهردار تربت‌جام از خسارت‌های میلیاردی به زیرساخت‌های این شهرستان بر اثر سیل خبر دادند.

 • لرستان ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۳:۱۵

  به دلیل کمبود اعتبارات در بازسازی مناطق سیل زده

  بارش‌های پائیزی لرستان را به مخاطره انداخت/پل‌های موقتی تخریب شد

  خرم آباد-بارش های سیل‌آسا فروردین‌ماه سال جاری آسیب‌های جدی را به مناطق مختلف لرستان وارد کرد که ازجمله این آسیب‌ها تخریب بسیاری از راه‌های ارتباطی؛ پل‌ها و هم‌چنین دیواره‌های حفاظتی و سیل بندها بود که متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تاکنون این ابنیه بازسازی نشده و بارش‌های پائیزی جان بسیاری از مردم را تهدید می‌کند.

 • سیل گلستان ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۶:۱۵

  سیل خسارت جدی به مدارس وارد نکرده است

  فردا مدارس تربت جام دایر است

  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تربت جام گفت: آسیب‌دیدگی جدی ناشی از سیلاب برای مدارس شهرستان به‌وجود نیامده و فردا مدارس دایر خواهد بود.

 • سیل گلستان ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۰:۳۵

  سیل به ۳۰ منزل‌مسکونی در تربت‌جام خسارت‌زد/یک‌کشته و یک‌مفقود در حادثه سقوط خوردو به‌رودخانه

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: جاری شدن سیل در تربت‌جام منجر به خسارت ۳۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر شده است؛ همچنین سقوط یک دستگاه خودرو زانتیا به داخل رودخانه یک کشته برجای گذاشته و یک سرنشین دیگر این خودرو نیز مفقود شده است.

 • خانه های تخریبی ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۱۷:۳۰

  تحویل ۸۰ درصد خانه‌های تخریبی در سیل گلستان

  گلستان - استاندار گلستان با بیان اینکه ۶۵۰۰ واحد از ۷۴۰۰ واحد مسکونی نیازمند بازسازی در مناطق سیل زده، پی کنی شده است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان آذرماه و شروع فصل سرما بیش از ۸۰ درصد واحدها تحویل مالکان شود.

 • سیل ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۰۹:۰۰

  گزارش قدس از میزان آمادگی در برابر سیلاب ها

  تنها یک سامانه هشدار سیل در کشور داریم

  محمود مصدق

   اوایل فروردین ماه امسال سیلاب‌های بهاری ۲۰۰ شهر و یک هزار و ۳۰۰ روستای کشور را تخریب کرد و مرگ ۸۰ نفر از هموطنانمان را رقم زد.

 • اسماعيلي ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ ۱۱:۵۰

  سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری:

  تاکنون کسی غیر از روح الله زم دستگیر نشده/ فریب خوردگان خودشان توبه کنند و به دامان کشور بازگردند

  آرش خلیل خانه

  سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه تا به امروز غیر از روح الله زم فرد دیگری در دولت، قوای دیگر یا نیروهای مسلح دستگیر نشده از افراد و جریانهای سیاسی خواست از گمانه زنی در این باره خودداری کرده و انگشت اتهام به سوی دیگران نشانه نگیرند و اجازه دهند دستگاه قضا و دستگاه های اطلاعاتی کارشان را انجام دهند.

 • معمولان ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۱۷:۱۸

  با وجود گذشت ۶ ماه از سیل ویران گر

  بارش‌های پائیزی معمولان را تهدید می‌کند/کمبود اعتبار شهر را بدون حفاظ گذاشته است

  خرم آباد- باوجوداینکه فصل بارش‌ها فرارسیدهاست اما هنوز تمام سیل‌زدگان در بخش معمولان به دلیل تأخیر در واگذاری زمین موفق به احداث و تکمیل سرپناه خود نشدند اما آنچه که بیش از همه‌چیز مردم را در آستانه فصل بارش‌ها نگران کرده است عدم احداث و تکمیل دیواره حفاظتی شهر است که به دلیل کمبود بودجه نیمه‌تمام مانده است.