ویروس کرونا

کل اخبار:2181

 • ماسک ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۳:۵۴

  ماسک را از کجا و چند بخریم؟

  به گفته رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت ماسک در داروخانه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های اینترنتی باید ۱۳۰۰ تومان و در سوپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس ۱۵۰۰ تومان باشد و فروش بیش از این نرخ تخلف محسوب می‌شود و شهروندان می‌توانند آن را گزارش کنند.

 • صعود بیماران کرونایی ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۳

  دبیر کارگروه مراقبت کووید -۱۹ علوم پزشکی مشهد:

  آمار مبتلایان به کرونا در مشهد همچنان رو به افزایش است

  دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ علوم پزشکی مشهد گفت:آمار مبتلایان به کرونا همچنان رو به افزایش است و افزایش عدم همکاری مردم، سیستم بهداشت و درمان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد.

 • نرخ موالید ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۲:۲۷

  تولد ۲۸۰ هزار نوزاد در روزهای کرونایی/سهم استان‌های قرمز در افزایش آمار موالید

  با شیوع ویروس کرونا تغییرات زیادی در سراسر جهان ایجاد شد، آمارها نشان می‌دهند که متأسفانه این ویروس منحوس سبب افزایش آمار مرگ و میر شده و در کنار این آمارهای ناراحت کننده، آمار ولادت نیز قابل توجه بوده است

 • کادر پزشکی ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۲:۱۳

  درگیری ۱۲ هزار تن از کادر پزشکی با کرونا/ احتمال ورود بیمارستان ها به «فاز خطر»

  رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اشاره وضعیت تخت های بیمارستانی مختص کرونا، درباره برخی اظهارات مبنی بر کمبود نیرو برای مقابله با کرونا، گفت: اکنون به دلیل درگیری و بیماری پزشکان و کادر درمان با کرونا، در برخی رشته ها در برخی استان ها کمبودهایی داریم که البته مدیریت شده است.

 • معاون وزیر بهداشت ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۱:۵۲

  توضیح وزارت بهداشت درباره آمار ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا

  معاون وزیر بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص آمار ۲۵ میلیون ابتلا به کرونا در کشور، گفت: مبنای ما برای اعلام آمار، مثبت بودن تست PCR است که در مورد آمار اعلام شده چنین چیزی نبوده و مطالعات سری‌اپیدمیولوژی و مدلسازی ریاضی صورت گرفته است.

 • ساعت کار بانک ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۴

  از امروز،

  بانک‌های دولتی و نیمه دولتی با دوسوم پرسنل فعالیت می‌کنند

  بانک‌های دولتی و نیمه دولتی هم مشابه دستگاه‌های اجرایی از سی تیرماه با دوسوم پرسنل فعالیت می‌کنند.

 • موبایل و کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۰:۵۵

  آیا تلفن همراه موجب انتقال کرونا می‌شود؟

  شیوع بیماری کرونا علاوه بر ایجاد ترس و استرس باعث شده است که مردم با عادات ضدعفونی کردن بیشتر آشنا شوند اما در این میان هنوز بسیاری نمی‌دانند که آیا می‌توانند از طریق تماس با تلفن همراه به ویروس کرونا آلوده شوند.

 • قرنطینه خانگی ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۰:۴۲

  عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با «قدس» بیان کرد

  توصیه‌های مهم برای بیماران در قرنطینه خانگی

  کرونا؛ این میهمان تاجدار ناخوانده حالا بیش از پنج ماه است که آرامش خانه‌مان را بر هم زده و گویا خیال رفتن هم ندارد.

 • واحد تولیدی ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۰۹:۴۲

  ۳۶۶۱ واحد آسیب دیده از کرونا در تربت‌حیدریه شناسایی شد

  رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌حیدریه، شمار واحدهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان را سه هزار و ۶۶۱ واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، تاکنون ۶۱۴ واحد برای دریافت تسهیلات در سامانه مورد نظر ثبت‌نام کردند.

 • رئیس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۰۹:۳۵

  کرونا، نقل مجلس خانواده ها/ درصد بالایی از بیماران خانوادگی بستری می شوند

  رئیس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ما درصد بالایی از بیماران کرونایی را داریم که به صورت خانوادگی در بیمارستان ها بستری هستند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۷:۱۹

  مدیر بیمارستان تخصصی اکبر:

  روزانه ۱۲ کودک کرونایی در مشهد بستری می‌شوند

  مدیر تخصصی بیمارستان اکبر گفت: همزمان با موج دوم افزایش تعداد بیماران کووید ۱۹، ابتلا به این بیماری در کودکان افزایش پیدا کرده است و روزانه ۱۲ کودک مبتلا در این مرکز بستری می شوند.

 • رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۶:۰۱

  اپیدمی جمعی کرونا، خطرناک است

  رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: اپیدمی جمعی که بر اساس آن میلیون‌ها نفر از جمعیت کشورها باید به این ویروس مبتلا شوند تا سرعت شیوع بیماری کنترل شود خطرناک و می‌تواند به قیمت از دست رفتن جان بسیاری تمام شود.

 • صعود بیماران کرونایی ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۵:۳۴

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان :

  آمار بیماران بستری ومشکوک به کرونا درهمدان صعودی است

  همدان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بار مراجعات بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی همدان همچنان بالا است.

 • شیردهی کودکان ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۴:۵۶

  فوق تخصص ریه کودکان:

  شیردهی مادران مبتلا به کرونا باید به صورت غیرمستقیم انجام شود

  فوق تخصص ریه کودکان با بیان اینکه تماس تنفسی در زمان شیردهی می‌تواند بیماری کووید ۱۹ را از مادر به نوزاد منتقل کند ، گفت: شیردهی مادران مبتلا به این بیماری تا زمان بهبودی باید به صورت غیرمستقیم انجام شود.

 • غذا ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۳:۱۲

  تغذیه در دوران کرونا؛ از توصیه‌های علمی تا شایعات غیرعلمی

  از ابتدای شیوع ویروس کرونا یکی از مسائلی که بر آن تأکید زیادی شده، تقویت سیستم ایمنی بدن است. در کنار داروهای تقویتی، یک نکته مهم برای تقویت ایمنی، بهبود تغذیه است. در این حوزه، مصرف مواد غذایی مناسب به قصد ایجاد تعادل میان پروتئین و کالری و همچنین رعایت میزان کافیِ مصرف هرکدام از مواد غذاییِ توصیه‌شده، دو مؤلفه حیاتی است. در این ویدئو، دکتر مجید حسن قمی نایب رئیس انجمن تغذیه ایران بایدها و نبایدهایی برای تغذیه در دوران شیوع کرونا و همچنین یک تذکر مهم درباره توصیه‌های غیرعلمی و اثبات‌نشده را بیان می‌کند.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۳:۰۶

  آزمایشگاه‌های خراسان رضوی اجازه عقد قرارداد برای آزمایش کرونا ندارند

  نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان خراسان رضوی گفت: آزمایشگاه‌های مرجع در این استان اجازه عقد قرارداد با موسسات و سازمان‌ها برای انجام آزمایش PCR در زمینه کرونا را ندارند و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

 • کرونا و ماسک ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۲:۲۹

  نان خوردن به نرخ جان مردم

  پشت پرده های گرانی ماسک

  در این مدت به خصوص اوایل شیوع کرونا مسئله در دسترس بودن ماسک برای مردم از درجه اهمیت بالایی برخوردار بود. ابتدا اما مشکل برای تأمین ماسک وجود داشت ولی به مرور با تمهیداتی که اندیشیده شد و حتی همراهی خوبی که خود مردم داشتند مشکل تأمین ماسک و قیمت آن تا حدود زیادی رفع شد.

 • فیلمسازی ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۲:۰۵

  ساخت فیلم ها و سریال ها در شرایط بحرانی کرونا ادامه دارد

  ماسک، صدا، دوربین... حرکت

  زهره‌کهندل

   در شرایطی که وضعیت شیوع کرونا در برخی شهرهای بزرگ کشورمان به‌ ویژه پایتخت، قرمز است، اما گروه‌های تولید فیلم و سریال همچنان به کار خود ادامه می‌دهند. از فیلم‌برداری فیلم‌ سینمایی «گشت ارشاد ۳» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید سهیلی که همچنان در تهران ادامه دارد بگیرید تا شرایط سخت تصویربرداری دو سریال تلویزیونی «نجلا» و «صفر بیست و یک» در لوکیشن‌های پایتخت.

 • فرماندار تربت حیدریه ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۲:۰۲

  تربت‌حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز

  فرماندار تربت‌حیدریه گفت: دیروز با بستری شدن ۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان این شهرستان رکورد تعداد بستری شدگان شکسته شد و این نشان می‌دهد وضعیت این منطقه همچنان پرخطر است.

 • ابتلا ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۱:۵۳

  ابتلای مجدد به کرونا در کشور دیده نشده است

 • تلفن 191 ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۱:۲۹

  ارتباط با تلفن ۱۹۱ قبل از مراجعه به مراکز سلامت /تلفن‌های ۱۱۵ و ۱۹۰ را اشغال نکنید

  رییس کارگروه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به کرونا مانند تب و سرفه قبل از هر اقدام با سامانه ۱۹۱ این دانشگاه تماس بگیرند.

 • کرونا و ماسک ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۷:۵۶

  ۷۱ درصد شهروندان در خراسان رضوی ماسک بهداشتی به صورت می‌زنند

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: اگرچه ۷۱ درصد شهروندان ساکن در سطح این استان از ماسک بهداشتی به عنوان ابزار مهم و موثر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا استفاده می‌کنند اما انتظار داریم این شاخص به بیش از ۹۵ درصد افزایش پیدا کند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۷:۳۱

  رئیس مرکز بهداشت این شهرستان اعلام کرد:

  ابتلای 20 نفر از مدیران ادارات و پرسنل بهداشت و درمان بردسکن به کرونا ویروس/ادامه وضعیت قرمز در بردسکن

  علی نوری

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان بردسکن گفت: تست کرونای بیش از 20 نفر از مدیران ادارات و پرسنل بهداشت و درمان این شهرستان مثبت اعلام شده است.

 • محرز ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۵:۰۶

  فوق تخصص بیماری‌های عفونی در گفت و گو با قدس آنلاین پاسخ می‌دهد

  آمار ۲۵ میلیونی مبتلایان به کرونا از کجا آمده است؟/ کرونا از طریق هوا منتقل می‌شود؟

  سید احمد موسوی

  «مینو محرز» فوق تخصص بیماری‌های عفونی در رابطه با آماری که امروز رئیس جمهور در در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به نقل از گزارش معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد توضیحاتی ارائه کرد.

 • کوه پارک مشهد به بهره‌برداری رسید ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۴:۴۶

  علی کریمی رستگار

  کوه پارک مشهد به بهره‌برداری رسید

  طرح کوه پارک مشهد در اختیار شهروندان این شهر قرار گرفت. این پارک در ارتفاعات جنوبی شهر مشهد و در انتهای بلوار دلاوران پس از توقف طرح کمربند جنوبی تعریف و اجرایی شد. طرح کوه پارک با کاربری عمومی با موافقت ستاد تدبیر خراسان رضوی برای تسهیل دسترسی شهروندان به ارتفاعات جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

 • کرگدن ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۲:۲۴

  کرگدن‌های دوران کرونا

 • فرودگاه مشهد پس از شیوع کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۲:۱۹

  مدیرکل فرودگاه های استان در گفتگو با قدس آنلاین خبر داد

  کاهش ۷۵درصدی مسافران پروازی به خراسان رضوی

  رضاطلبی

  مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در داخل هواپیماها برعهده این مجموعه نیست و باید سازمان هواپیمایی در زمینه کیفیت و کمیت اجرای آن پاسخگو باشد.

 • پژمانفر ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۲:۱۸

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس در گفتگو با قدس آنلاین:

  عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم عامل اصلی شیوع موج دوم کرونا/ با اعمال محدودیت جز در موارد ضروری موافق نیستم

  رضاطلبی

  نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اصلی شیوع موج دوم کرونا در سطح جامعه و افزایش مسائل و مشکلات مرتبط با آن جدی نگرفتن دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم است.

 • خدا بنده آموزش پرورش خراسان ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۱:۱۹

  مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد

  لغو تمامی کلاسهای آموزش حضوری در خراسان رضوی

  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تمامی کلاسهای آموزشی حضوری در این استان تا اطلاع ثانوی به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا لغو شد.

 • سینا حسینی ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۱:۰۱

  یادداشت/

  «آدم معروف»ها کرونا نمی‌گیرند؟

  سینا حسینی

  در حالی که بسیاری از کارشناسان، صاحبنظران حوزه سلامت در برهه کنونی دائماً مردم را به استفاده از ماسک توصیه می‌کنند اما برخی چهره‌های ورزشی بدون توجه به این موضوع مهم همچنان بدون استفاده از ماسک به فعالیت روزمره خود ادامه می‌دهند!