بازار مسکن

کل اخبار:316

 • بازار مسکن ۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۴:۱۷

  یک کارشناس پیش‌بینی کرد

  بازار مسکن قبل از سال ۹۶ گرم نمی‌شود

  یک کارشناس مسکن معتقد است، پیش‌بینی رونق معاملات مسکن قبل از سال ۱۳۹۶ و رونق ساخت و ساز قبل از سال ۱۳۹۷ دور از ذهن است.

 • مسکن ۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۳۲

  مسکن تاوان کنترل تورم را می‌دهد؛

  وام هم مسکن را از رکود خارج نکرد/نسخه جدید دولتمردان چیست

  در حالی هنوز نسخه تحریک تقاضا از سوی دولتمردان برای بازار مسکن نوشته می‌شود که وام ۸۰ میلیون تومانی مسکن هم نتوانسته است بازار مسکن را از رکود خارج کند.

 • بازار مسکن ۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۵:۰۵

  کارشناسان اقتصادی و نمایندگان مجلس:

  ضرورت کنترل بازار مسکن بر اساس ضوابط قانونی

  مسکن در بحث اشتغال و رونق چرخه تولید، جایگاه ویژه‌ای دارد. اگرچه در سال‌های گذشته رکود کم‌سابقه‌ای را تجربه کرد. شاید بتوان اعطای تسهیلات بلندمدت خرید در راستای کاهش تورم بخش مسکن را آخرین نسخه های دولت برای این حوزه برشمرد. طرحی که از اوایل ماه جاری استارت خورد و همگان منتظر بازخورد مثبت آن در سطح جامعه هستند. آیا تسهیلات بانکی می‌‌تواند یخ بازار مسکن را آب کند؟!

 • مسکن ۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۲۰:۰۰

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه خبر داد

  طرح جدید وام خرید تا ۵۰درصد قیمت مسکن با اقساط ۳۰ و ۴۰ ساله

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: هدف‌گذاری ما پرداخت وام خرید تا ۵۰ درصد قیمت مسکن است.

 • افزایش وام مسکن ۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۱۷:۰۵

  گزارش بانک مرکزی از آمار آذر امسال

  مسکن در تهران ارزان، اجاره بها گران شد

  بانک مرکزی اعلام کرد متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در آذر امسال با کاهش ۱.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و اجاره بها ۱۰.۵ درصد گران شد.

 •  کانون انبوه سازان ۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۵

  پیشنهاد کانون انبوه سازان برای رونق بازار مسکن و کاهش قیمت

   رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه بازار خرید مسکن هنوز رونق نیافته است، تاکید کرد: برای اینکه شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم، باید ابتدا قیمت زمین را پایین آوریم زیرا بخش عمده قیمت مسکن را شامل می شود.

 •  قیمت مسکن ۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۹:۲۶

  بخشنامه وام ۶۰ میلیونی مسکن فردا به شعب ابلاغ می شود/ توزیع اوراق آذر از اول دی

  بخشنامه وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن(اوراق حق تقدم) آماده شد و فردا از سوی بانک مسکن به شعب این بانک در سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

 • رکود بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۰

  « قدس» از نبود نقدينگي در بازار و بيکاري اصناف مرتبط با بخش مسکن گزارش مي دهد؛

  رکود کمر بازار مسکن مشهد را شکست

  مهدي شهرآبادي بازار مسکن طي دو- سه سال اخير با رکود عجيبي روبه‌رو شده است.

 • تیتر ۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۱

  نگاهی به صفحات اول برخی مطبوعات ۱۵ آذر ۹۴

  از "اعتراض عراق به تجاوز نظامی ترکیه" و "خطر سونامی لیست اصلاح طلبان" تا "مسکن قسطی سراب یا واقعیت"

  قدس آنلاین؛ با ما همراه باشید با بررسی صفحات اول روزنامه های امروز؛

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۱۱:۵۰

  تحلیل آینده بازار مسکن توسط فعالان این حوزه

  در حالی که رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران معتقد است، سیاست‌های مالیاتی باید آخرین راهکار بخش مسکن باشد، یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است باید با اعمال سیاست‌های مالیاتی خانه‌های خالی را وارد بازار عرضه کرد.

 • تیتر ۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۹:۲۷

  نگاهی به صفحات اول برخی مطبوعات ۲۶ آبان۹۴

  از "رونمایی از سورنا۳" و "ارتباط ارتش چین با میلیاردر نفتی" تا "مسکن در برزخ"

  قدس آنلاین؛ با ما همراه باشید با بررسی صفحات اول روزنامه های امروز؛

 • مسکن مهر ۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۰۷:۳۵

  فروش آزاد واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر!

  در حالی که سامانه نام‌نویسی مسکن مهر همچنان بسته است و گفته می‌شود ۸۰ تا ۱۵۰ هزار مسکن مهر بدون متقاضی هستند، خبرها حاکی است برخی افراد طرحی را در دولت پیگیری می‌کنند که بر اساس آن، این واحدها، آزاد به فروش برسد.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۰۸:۲۷

  خطر پول خارجی برای بازار مسکن

  بسته ۲۵ میلیارد یورویی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در پروژه‌های راه‌وشهرسازی که ماه گذشته توسط دولت رونمایی شد، یک مسیر تازه پیش روی شرکت‌های غیرایرانی برای کار و فعالیت مولد قرار داده است؛ اما با وضعیت خاص اقتصاد کلان و شرایط ویژه بازار ملک در ایران، سه دست‌انداز و دو شانه‌خاکی در این مسیر وجود دارد که اگر کنترل نشود، می‌تواند مقصد سرمایه‌ها را به جاده خاکی منحرف کند.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۲

  شروع دو موج تقاضای مسکن

  در شرایطی که اکثر قریب به اتفاق کارشناسان بازار مسکن تداوم وضعیت نیمه اول سال جاری را برای ۶ ماهه دوم سال پیش‌بینی می‌کنند، واسطه‌های بازار ملک «مشاوران املاک» از تغییر مسیر معاملات خرید و فروش طی روزهای گذشته خبر می‌دهند.

 • اجاره ۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۷:۲۸

  توقف گران‌فروشی در بازار مسکن

  بررسی‌های کارشناسان مسکن نشان می‌دهد ثبات قیمت در بازار مسکن همچنان ادامه دارد. بازار اجاره امسال نیز رشد چندانی را شاهد نبود.

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۰۷:۲۹

  شیوع زیرپوستی مسکن فصلی

  در بازار مسکن نوع جدیدی از املاک «غیرمصرفی» به موازات «خانه‌های خالی»، شیوع پیدا کرده که اگر چه به‌صورت «زیرپوستی» در حال افزایش است اما دو آمار مستند از متغیرهای اقتصاد مسکن، رشد «خزنده» این نوع املاک را تایید می‌کند.سیاست‌گذاران بخش مسکن اخیرا در یکی از جلسات کارگروه تخصصی تدوین برنامه ششم توسعه، به گزارشی برخورد کردند که جزئیات آن از سونامی «مسکن فصلی» در نقاطی از کشور حکایت می‌کند.

 • بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۱:۵۶

  مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران خبر داد:

  پرداخت یارانه سود تسهیلات برای تحریک بازار مسکن

  در حالی معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان مدیریت با پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به منظور تحریک بازار مسکن خبر داده که کارشناسان و فعالان این بخش معتقدند با این قبیل برنامه‌ها اتفاق مثبتی در بازار مسکن روی نمی‌دهد.

 • وام مسکن مهر ۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۷:۵۰

  سانسور مسکن در بسته ضدرکود

  بسته‌ای که سه عضو تیم اقتصادی دولت عصر شنبه گذشته به صورت مشترک برای اعلام «سیاست‌های جدید خروج از رکود» رونمایی کردند، نوعی «تغییر نگرش» سیاست‌گذاران اقتصاد نسبت به «بخش پیشران» را القا می‌کند و نشان می‌دهد: باوجود اصرار متولی بخش مسکن برای اجرای لااقل یکی از ۸ طرح زودبازده تحرک‌زا، فعلا برنامه عملیاتی مورد حمایت اکثریت دولتمردان برای رونق مسکن، «وجود خارجی» ندارد و دست‌کم تا پایان سال جاری، بازار ملک در وضعیت «رکودی» متوقف خواهد ماند.

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۸:۳۸

  پیش بینی بانک مرکزی از بازار مسکن

  بانک مرکزی در گزارشی تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

 • تیتر ۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۵

  نگاهی به صفحات اول برخی مطبوعات ۵ مهر ۹۴

  از "رد گنج بابک زنجانی در ژاپن" و "افزایش ۱۰۰۰درصدی تعرفه واردات خودرو" تا "احتکار مسکن"

  قدس آنلاین؛ با ما همراه باشید با بررسی صفحات اول روزنامه های امروز؛

 • -بهره‌برداری از ۱۵۲ واحد مسکن مهر مددجویان بهزیستی در شهرستان سلسله مدیرکل بهزیستی لرستان ۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۰۸:۰۹

  عامل خارجی رکود مسکن

  با شروع نیم‌سال دوم ۹۴ در بازار مسکن، به‌خاطر قابل رویت نبودن علائم پایدار رونق، یکی از رکودهای طولانی‌معاملات ملک به‌نام این دوره به ثبت رسید و از روی وضعیت متغیرهای ملکی در نیمه اول امسال مشخص شد: چون هدایت هر دو دسته تقاضای مسکن تحت کنترل «عامل خارجی» قرار دارد، بازار از مسیر مورد انتظار منحرف شده است.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۰۸:۲۳

  اشباع بازار مسکن با املاک نامرغوب

  فعالان بازارمسکن می‌گویند قیمت مسکن به کف رسیده است. اما خریداران هنوز نمی‌توانند با وجودکاهش قیمت‌ها فایل مناسبی پیدا کنند.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۸:۴۸

  گزارش قدس انلاین از شایعه سازی بنگاهها دربازار مسکن

  بازار مسکن،به نام رونق به کام قیمت/گرانی مسکن بخاطر سودجویی بنگاهها ازتوافق هسته ای/انفجارقیمتها پس ازرکود مضاعف بازارمسکن

  قدس انلاین- نژاد یوسفی: این روزها زمزمه هایی از رونق بازار مسکن به گوش میرسد ؛ زمزمه هایی که بیش از آنکه درافزایش خرید و فروش یا میل به معاملات مسکن یا حتی ساخت وساز باشد درافزایش قیمت املاک واراضی تاثیر داشته وباعث گرانی کاذب قیمتها شده است .

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۰۷:۱۲

  مظنون رکودساز دربازارمسکن

  اختلاف شدید بین «قیمت پیشنهادی» و «قیمت واقعی و قطعی» در بازار مسکن، مظنون اصلی بن‌بست معاملاتی در دوره کنونی معرفی شده که به رغم افزایش تقاضای خرید، «فروش» را با مانع روبه‌رو کرده است.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۱۵

  سیر صعودی معاملات مسکن در مرداد

  رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اعلام خبر سیر صعودی معاملات خریدوفروش مسکن در تهران طی مرداد ۹۴ گفت: در ۱۳ روز اول شهریور در شهر تهران ۶۰۴۲ قرارداد خرید و فروش و ۸۴۳۲ قرارداد اجاره منعقد شد.

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۷:۲۶

  حضور خریدار نماها در بازار مسکن

  این روزها دفاتر مشاور املاک پر مشتری است اما مراجعه‌کنندگان افرادی هستند که هنوز تصمیم خود را برای خرید نگرفته‌اند و به دلیل کاهش قیمت‌ها به‌دنبال موردهای ویژه با تخفیف‌های خوب هستند.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۶-۰۷ ۰۷:۱۰

  خروج غیرتورمی از رکود مسکن؟

  قیمت مسکن در ماه میانی تابستان و دوره‌ای که تقاضای خرید، متاثر از «پایان رکود سنتی ماه رمضان و همچنین توافق هسته‌ای» به سمت بازار متمایل شد، در خط مقاومت قرار گرفت و بدون آنکه افت و خیز کند، ثابت ماند

 •  بازار مسکن ۱۳۹۴-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۲

  حال وهوای بازار مسکن/ کاهش قیمت خانه به داد مستاجران نرسید

  با وجود کاهش قیمت خانه، قیمت اجاره با افزایش ۱۵ درصدی روبرو شد و این موضوع یک موج نا امیدی را در میان مستاجران ایجاد کرده است.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۵-۱۲ ۱۴:۲۵

  گزارش قدس انلاین از تشکیل بازاری جدید با آینده ای کاملا مبهم

  تاسیس بازاری جدید برای مسکن بدون اطلاع دولت/بورس مسکن،راهی خطرناک برای رسمی کردن دلالی/مخالفت رسمی انبوه سازان وبنگاههای املاک با بورس مسکن

  قدس انلاین – سعید کوشافر:طی هفته های اخیر و بویژه پس از توافق هسته ای بازار شایعات دربازار مسکن شدت گرفت، شایعاتی که از قبل توافق شروع شده بود و اینگونه وانمود میکرد که درصورت توافق قیمت مسکن بشدت افزایش خواهد یافت ؛پس ازتوافق نیز به این مساله دامن زد تا بتواند ماهی مقصوددلالان این بازار راصید کند.

 • مسکن ۱۳۹۴-۰۵-۱۱ ۰۷:۴۴

  کف قیمت مسکن شکست؟

  اگر خریداران مسکن در نیمه دوم سال گذشته کمتر در بازار به آپارتمان‌هایی برمی‌خوردند که قیمت فروش آنها زیر ۲ میلیون تومان است. این روزها تعداد فایل‌هایی که قیمت هر متر مربع آن زیر ۲ میلیون برای فروش گذاشته شده، افزایش یافته است.