بازار مسکن

کل اخبار:316

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۳

  سامانه ملی املاک به منظور خروج بازارمسکن از بی نظمی شروع به کار کرد

  سوداگری دربازار مسکن کمرنگ می شود

   شفافیت در معاملات، کنترل پولشویی، تخصیص بهینه تسهیلات و شناسایی خانه‌های خالی از مهم‌ترین ظرفیت‌های راه‌اندازی سامانه ملی املاک است که می‌تواند بخش مسکن کشور را از بی‌نظمی خارج کند. این سامانه دیروز در حالی رونمایی شد که قیمت خانه کلنگی ۸۶درصد و اجاره‌بها ۳۱درصد افزایش پیدا کرده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۸

  انتظارات تورمی جدید در بازار مسکن محقق نخواهد شد/رابطه رشد نقدینگی با بازار مسکن

  اگر دولت بتواند نقدینگی را به سمت تولید مسکن سوق دهد نه تنها این رشد نقدینگی آثار سوئی برای بخش مسکن و بازار مسکن نخواهد داشت بلکه در نهایت به نفع متقاضیان مسکن خواهد شد.

 • بازار مسکن ۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۸

  بازار مسکن وارد رکود غیرتورمی شد/ثبات قیمت مسکن تا تابستان ۹۹‌

  نایب رئیس اتحادیه املاک با بیان اینکه شرایط بازار مسکن به گونه‌ای است که می توان پیش‌بینی کرد قیمت مسکن تا تابستان ۹۹ ثبات خواهد داشت، گفت: بازار مسکن وارد یک رکود غیر تورمی شده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۰۱:۵۶

  یادداشت/

  جای خالی سامانه ملی‌ املاک و اسکان کشور در اجرای طرح اقدام ملی

  مهدی‌غلامی

  با وجود اعلام چندین باره وزارت راه و شهرسازی در مورد شرایط مورد نیاز برای بهره‌مندی از طرح ملی مسکن، متقاضیان بسیاری که این شرایط را ندارند نیز اقدام به ثبت‌نام می‌کنند. این ماجرا در شهرهای بزرگ جدی‌تر است. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ۴ دی ماه در مصاحبه‌ای رادیویی گفت: در شهرهای بزرگ در بین ثبت‌نام‌کنندگان، فرم «ج» قرمز بسیارفراوان است، یعنی عده‌ای عملاً نمی‌توانند تقاضا داشته باشند، چرا که صاحب خانه هستند.

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۱-۰۴ ۱۵:۳۹

  در برنامه تلویزیونی«شب معماری» مطرح شد

  مالیات بر خانه های خالی خاصیت تنظیمی در حوزه مسکن دارد

  بیست و سومین قسمت از برنامه «شب معماری» شب گذشته با موضوع «مسکن حق فراموش شده » و حضور محمدحسین عبداللهی، کارشناس مسکن و علی ملک زاده، کارشناس اقتصادی روی آنتن شبکه چهارم سیما رفت.

 • مسکن ۱۳۹۸-۱۰-۰۸ ۱۱:۵۲

  یادداشت/

  افزایش سقف وام مسکن به ضرر مردم است

   کارشناسان مسکن بر این باورند که تورم افسارگسیخته در یک دو سال اخیر رشد ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن را در پی داشته و همین امر اثرگذاری تسهیلات مسکن را به ویژه در کلانشهرها به حداقل رسانده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۱۴:۵۶

  بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟

  طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.

 • ایرج رهبر ۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۱۵:۰۴

  یادداشت/

  مسکن ملی به حقوق‌بگیران نمی‌رسد

  هنگام ارائه طرح مسکن ملی این شائبه قوت یافت که این طرح قادر به تأمین مسکن و سرپناه برای دهک‌های یک تا پنج جامعه نیست؛ بلکه برای مسکن دهک‌های پنج به بالا یعنی اقشار متوسط به بالا تا مرفه پیش‌بینی شده است.

 • بازار مسکن در مشهد ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۲

  صاحبخانه های منصف هنوز هم پیدا می شوند

  فرزند بیـشتر، اجـاره کمتر

  اعظم طیرانی

   این روزها که بازار اجاره مسکن پرهیاهوترین روزهای خودش را می‌گذراند و اجاره‌نشینی دیگر خوش‌نشینی نیست و برخی از صاحبخانه‌ها برای جبران هزینه‌های زندگی چهاردیواری‌های خالی‌شان را با هزار عذر و بهانه و با رقم‌های نجومی به مستأجران اجاره می‌دهند.

 • رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۰

  معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد کاهش یافت

  در انتظار بازگشت رونق به خرید وفروش خانه

   بر اساس آمار دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی در هشت ماهه اول امسال ۴۰ هزار و ۵۸۳ فقره مبایعه‌نامه امضا شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نزدیک به ۵۷ درصد کاهش داشته است.

 • طرح ملی مسکن ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۹:۵۰

  در نشست خبری معاون وزیر مسکن، راه و شهرسازی مطرح شد

  در طرح اقدام ملی مسکن چگونه خانه دار شویم؟

 • ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۸:۱۸

  قدس در گزارشی مردمی بررسی می کند؛ آیا به طرح های مسکن امید دارید؟

  دخلمان به خانه‌دار شدن نمی‌رسد

  این روزها، برنامه‌های مسکنی ویژه اقشار متوسط و ضعیف یکی پس از دیگری از تریبون‌های مختلف اعلام می‌شود، اما این گروه‌های هدف معتقدند با توجه به وجود موانع متعدد اقتصادی و به‌ویژه کاهش شدید قدرت خرید، امکان خانه‌دار شدنشان و موفقیت برنامه‌های دولت به حداقل رسیده است.

 • انبوه‌سازان مسکن انبوه سازی ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ ۰۹:۰۸

  میزان معاملات و گردش مالی در این حوزه به شدت کاهش یافته است

  کوچ سوداگران از بازار مسکن

  زهرا طوسی

  هر چند گزارش تحولات قیمت زمین، آپارتمان و اجاره بها حدفاصل بهار۹۷ تا ۹۸ نشان می‌دهد قیمت زمین در مدت مذکور ۱۷۵درصد، آپارتمان ۱۱۰درصد و اجاره بها ۳۵ درصد رشد داشته است، اما با کاهش میزان معاملات و گردش مالی این حوزه به نصف، به نظر می‌رسد اوضاع بازار مسکن به نفع متقاضیان تغییر کرده است.

 • ایرج رهبر ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۰۹:۵۶

  یادداشت/

  ارائه زمین دولتی موجب تنظیم بازار مسکن می‌شود

   ایرج رهبر رئیس کانون انبوه‌سازان مسکن

   هر زمــان که دولت با همــکاری بخش خصوصی از برنامه تولید مسکن رونمایی کرده، تأثیرات آنی و روانی آن در کاهش قیمت زمین و مسکن مشهود بوده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۰۴:۳۰

  گزارش‌ میدانی از نرخ اجاره‌بها املاک پایتخت

  مظنه اجاره‌بهای آپارتمان کلنگی در تهران +جدول

  آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان کلنگی در تهران طی مهر ماه ۹۸ است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، ۳۰ هزار تومان به اجاره‌بهای ماهیانه اضافه می‌شود.

 • علی محمد مؤدب ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۰۹:۳۲

  کلیدها

  اگر صاحبخانه دیگران شوید...

  بازار مسکن یک بازار بسیار مشکوک است که ورود بی‌حساب در آن بی‌شک مایه خسران و زیان ابدی است! مسکن یک کالا با عرضه محدود و مورد نیاز همه مردم است که به دلیل سوءمدیریت‌ها ارزش سوداگری و معامله پیدا کرده و عامل جذب سرمایه‌های سرگردان شده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۰۵:۳۱

  گزارش‌ میدانی از خرید و فروش املاک پایتخت

  گرانترین آپارتمان‌های فروخته شده در مهر۹۸ +جدول

  آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان‌های گران قیمت فروخته شده در شهر تهران که در مهر ماه سال۹۸ معامله شده است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۰۹:۵۲

  آیا حقوق‌بگیران توان خرید مسکن دارند؟

  در حالی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توقف افزایش قیمت مسکن گفته حقوق‌بگیران در این شرایط می‌توانند خانه بخرند که خرید یک واحد ۵۰ متری در تهران حدود ۶۶۰ میلیون تومان نقدینگی می‌خواهد، مبلغی که تامین آن از عهده کمتر حقوق‌بگیری بر می‌آید.

 • حسام عقبایی ۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۰۹:۵۸

  ثبات قیمت‌ها در رکود و کاهش تقاضای مسکن تا پایان سال

  رکود مسکن و کاهش معاملات در این حوزه رونق را از بخش مسکن گرفته است. بازار مسکن که از اوایل خرداد ماه ســال جاری به بهانه آغاز فصل جابه‌جایی دستخوش گرانی‌های غیر قابل قبولی شــده بود با پایان یافتن دوره تغییرات و کاهش تقاضــا برای اجاره تا پایان شــهریور ماه با ثبات نســبی و کاهش قیمت مواجه می‌شود.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۰:۱۸

  فصل داغ مسکن در راه است

  آمار گویای آن است که تورم مسکن طی سه سال گذشته در مناطق ۲۰، ۱۲، ۱۹، ۱۵ و ۱۸ کمتر از دیگر نقاط شهر تهران بوده است.حال و هوای این روزهای بازار مسکن حاکی از آن است که اندک خریدارانی که در بازار حضور دارند به دنبال آپارتمان‌های قدیمی یا نوساز زیر قیمت می گردند.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۷

  خرید و فروش ملک در تهران ۷۸ درصد افت کرد

  سرمای بازار مسکن در مرداد داغ

  آمار اتحادیه مشاوران املاک از نیمه اول مردادماه نشان می‌دهد معاملات مسکن در ایران ۵۳ درصد و در تهران ۷۸ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.

 • مقداد همتی ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۸:۳۲

  پیشنهادی به جای تصدیگری دولت

  ورود استارتاپ ها به حوزه اجاره داری

  مقداد همتی، کارشناس بازار مسکن

  دولت در حال تدوین و ســاماندهی نظــام اجاره‌داری حرفه‌ای اســت تا به گمــان خویش تب و تــاب بازار اجاره را کاهش دهــد؛ در حالی که این طرح‌ها و ایده‌هــا در حوزه بازار اجاره‌داری حرفه‌ای به هیچ عنوان در دنیا موفق نبوده است، حتی آنهایی که دولت‌های محلی و شــهرداری‌های موفقی داشته‌اند، نتوانستند به نتیجه دلخواهی دســت بیابند، چرا که اصولاً جنس تصدی‌گری از طریق دولت‌ها یا دولت‌های محلی در این حوزه موفق نیست.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۴:۵۵

  بازار اجاره مسکن آرام‌تر شد + قیمت

  جهش قیمت‌ها در بازار اجاره، این بخش را نیز دچار کسادی کرد. واسطه‌های ملکی می‌گویند به دنبال افت ۶۵ درصدی خرید و فروش مسکن، از ابتدای تیرماه بازار اجاره نیز دچار کسادی شده و عمده مستاجران قراردادهای خود را تمدید می‌کنند؛ شیب افزایش قیمت‌ها نیز ملایم‌تر شده است.

 • دلالی مسکن ۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۱:۳۸

  رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان خوزستان:

  مصوبه های «اجاره داری» خاک می خورند

  خوزستان- رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان خوزستان در گفتگو با قدس آنلاین از توصیه وزیر به نخریدن مسکن تا مشوق های مالیاتی مانده در پیچ خم دولت و مجلس می گوید.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۰:۲۰

  اما و اگرهای طرح مسکن قسطی کارمندان

  رئیس‌جمهور در نشست با مدیران ارشد بخش مسکن، به طرح مسکن قسطی کارمندان‌ اشاره کرد که بر اساس آن، کارمندان پنج سال بخشی از حقوق خود را پرداخت و سپس دو سال صبر می‌کنند تا خانه‌ای که توافق شده ساخته شود. طبق اطلاعات رسمی موجود، تنها ۱۶ درصد کل شاغلان، کارمند دولت هستند.

 • روحانی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۵

  روحانی:

  میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته است

  روحانی با انتقاد از گزارش‌ها و اعداد و ارقامی که در زمینه افزایش اجاره‌بها از سوی برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است. البته مطلوب نبوده اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روزها منتشر می‌شود، متفاوت است.

 • زهرا سعیدی ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۳:۵۴

  گفتگوی قدس آنلاین با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دربارۀ طرح مالیات بر عائدی سرمایه

  بخش تولید و کشاورزی از دادن مالیات معاف‌اند/نگاه ۷۰ درصد مردم به مسکن، سرمایه‌ای است

  مینا افرازه

  زهرا سعیدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مالیات بر عائدی سرمایه، فضای التهابی جامعه را کاهش خواهد داد.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۱

  مسکن از دلار جلو زد

  براساس آمار اتحادیه املاک از ابتدا تا بیست و چهارم تیرماه ۱۳۹۸ فقط ۴۶۳۶ فقره خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۷ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ هم‌چنین قیمت مسکن طی ۲۷ ماه گذشته ۲۰۵ درصد رشد داشته که هشت درصد بالاتر از قیمت روز دلار است.

 • مسکن ۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۱۵:۲۶

  بالن قیمت مسکن پردیس سقوط کرد

  قیمت مسکن مهر پردیس در سراشیبی قرار گرفت؛ دلالان و برخی دیگر که اواخر سال گذشته از جهش نرخ‌ها ذوق‌زده شده بودند احتمالاً با رسیدن به هدف خود برای سود بیشتر و افزایش قیمت عرصه، یواشکی کنار می‌کشند و خریداران را با سقوط قیمت‌ها تنها می‌گذارند؛ این روزها دیگر در پردیس خبری از نرخ‌های نجومی نیست و اتفاقی که کارشناسان منتظرش بودند رخ داد. قیمت در هفته‌های اخیر تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

 • دلالی مسکن ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۳:۱۳

  ۱۰۰۰ معامله مسکن در سال توسط یک نفر!

  در شرایطی که بسیاری از مردم از خرید یک واحد کوچک آپارتمانی محروم هستند برخی افراد طبق گفته نایب‌رئیس‌ مشاوران املاک سالانه 1000 معامله مسکن انجام می‌دهند!