یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۷

توانیر اعلام کرد:

بهره برداری و عملیات اجرایی بیش از ۵۱۰۰ طرح صنعت برق در دهه فجر

۰

مدیرعامل شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) اعلام کرد: همزمان با دهه مبارک فجر،بهره برداری و عملیات اجرایی بیش از پنج هزار و ۱۰۰ طرح صنعت برق در سراسر کشور با صرف اعتباری افزون بر ۲۰ هزار میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از ایرنا، به گزارش پایگاه خبری ایران (توانیر) آرش کردی افزود: حدود 20 هزار و 592 میلیارد ریال و 128 میلیون یورو (هزینه ارزی) برای پنج هزار و 100 طرح هزینه شده است.
به گفته وی، عملیات اجرایی 96 طرح نیز که در ایام آغاز می شود، بیش از چهار هزار و 319 میلیارد ریال هزینه ریالی و 445 میلیون یورو اعتبار ارزی پیش بینی شده است.
کردی گفت: بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی « گنو » (ایسین) در استان هرمزگان به ظرفیت 648 مگاوات به منظور کمک به پایداری شبکه برق کشور، با اشتغال زایی لازم ، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه های حرارتی، ساخته و به بهره برداری می رسد.
وی، احداث و بهره برداری از دو نیروگاه 15 مگاواتی « میهن مهر » و دو مگاواتی « یاس نخ » توسط بخش خصوصی در بخش مرکزی استان البرز را از دیگر طرحهای این دوره ذکر کرد .
کردی خاطرنشان کرد: طرح سیستم مکانیزه جمع آوری و مدیریت اطلاعات انرژی (AMM) با هدف جمع آوری و مدیریت مکانیزه اطلاعات انرژی شبکه برق کشور و طرح بهره برداری از زیرساخت فیبر نوری به منظور قرائت سیستم های سنجش انرژی با هدف افزایش قابلیت اطمینان و سرعت جمع آوری اطلاعات کنتورهای سنجش انرژی، توسط توانیر اجرا شد.

** برق رسانی به 319 روستای کشور

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: 319 روستا با جمعیتی بیش از چهار هزار و 760 خانوار از ابتدای امسال تا دهه فجر برق رسانی شده است؛ 587 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 180 کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث و 409 دستگاه ترانسفورماتور به این منظور نصب شده است.
به گفته وی، تعداد 43 روستا بالای 20 خانوار و 276 روستا کمتر از 20 خانوار جمعیت داشته اند؛ همچنین امسال برق هشت روستا با جمعیت 63 خانوار با بهره گیری از انرژیهای نو تامین شده که تعداد کل روستاهای برق دار با این روش به 168 روستا با یکهزار و 738 خانوار رسانده است.
مدیرعامل شرکت توانیر، اتمام طرح احداث پست 20/132 کیلوولت « بینالود » در استان خراسان رضوی با هدف تزریق توان تولیدی توربین های بادی سایت بینالود به شبکه های سراسری را خاطرنشان کرد و گفت: 6 طرح بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی برق، در تهران، مشهد و ساوه، پایان مرحله طراحی و بهره برداری از پایلوت دو هزارتایی کنتورهای هوشمند طرح « فهام » در استان های بوشهر و زنجان با هدف مدیریت بار و انرژی و کاهش تلفات، نصب و بهره برداری از هفت هزار کنتور هوشمند طرح فهام در شهرستان مشهد با هدف مدیریت بار و انرژی و کاهش تلفات از مهمترین طرح هایی است که در بخش بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی در کشور اجرا شده است.
طرح «فهام» (سامانه های اندازه گیری هوشمند)، بخش نخست هوشمندسازی شبکه برق کشور است که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای بهره برداری بهتر از شبکه برق استفاده می شود و افزون بر آن امکان ارتباط دوسویه با مشترکان را فراهم می کند.
کردی، آغاز عملیات اجرایی 96 طرح همزمان با دهه مبارک فجر را یادآور شد و گفت: کار ساخت بلوک نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در استان خوزستان به ظرفیت دو واحد 8/300 مگاواتی و یک واحد 4/288 مگاواتی و بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار (توسط بخش خصوصی) در استان سیستان و بلوچستان به ظرفیت یک واحد 160 مگاواتی در این دهه آغاز می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.