سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶

مدیرکل دفتر امور مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

صادرات 115 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش 75 هزار میلیارد تومان

محصول کشاورزی صادراتی

قدس آنلاین: مدیرکل دفتر امور مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بالاترین رشد اقتصادی را بخش کشاورزی در کشور داشته است، گفت: در سال جاری 75 هزار میلیارد تومان در قالب 115 میلیون تن صادرات محصولات کشاورزی داشته ایم.

به گزارش قدس آنلاین، سیدجمال مدرسی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد با اشاره به اهداف این دفتر گفت: براساس اهداف و سیاست های کلان مملکت که بر پایه اقتصاد مقاومتی است اولویت اصلی ما حمایت از تولید داخلی است و محوریت ما پیوستگی بخش بازرگانی و تولید است.
وی به سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در افزایش صادرات اشاره کرد و گفت: مقررات را به نوعی تدوین و اصلاح خواهیم کرد که به تسهیل صادرات بیانجامد.
مدیرکل دفتر  امور مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بالاترین رشد اقتصادی را بخش کشاورزی در کشور داشته است، گفت: در سال جاری 75 هزار میلیارد تومان در قالب 115 میلیون تن صادرات محصولات کشاورزی داشته ایم که در گوشت قرمز 40 درصد رشد صادرات داشته ایم.
وی گفت: مشوق های لازم برای صادرات پیش بینی شده است بطوریکه باعث افزایش معافیت تعرفه ای در صادرات بعضی از محصولات از جمله موز و دانه های روغنی بطور مستقیم و لبنیات بطور غیر مستقیم شده است و به ازای یک کیلو موز باید 1.5 صادر نمایند در این صورت از 21 درصد معافیت تعرفه ای برخوردار خواهند شد.
مدرسی افزود: در بحث دانه های روغنی تجار و صادر کنندگان می توانند با خرید دانه های روغنی از تولید کنندگان داخلی به ازای واردات روغن خام از افزایش معافیت تعرفه ای برخوردار شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.