جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

صادرات مجدد کالاهای خراسان رضوی از طریق عمان در دستور کار است

علی رسولیان

قدس آنلاین: مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی گفت: صادرات مجدد کالاهای خراسان رضوی از طریق کشور عمان در دستور کار بوده و با برخی از شرکت‌ها در این زمینه مکاتبه شده است.

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرنگار قدس آنلاین، اظهار داشت: هم اکنون عمان یکی از مقاصد صادراتی برای کالاهای خراسان رضوی به ویژه در موضوع صادرات مجدد بوده تا بتوان از ظرفیت‌های موجود در این کشور به ویژه در حوزه تعرفه‌های صادراتی بهره برد.

وی ادامه داد: با برخی از شرکت‌های استانی که کیفیت کالاهای تولیدی آنها در حد مساعد بوده و نیاز به بازار در کشورهای دیگر دارند مکاتبه شده تا با همکاری و تفاهم با هیئت‌های اقتصادی وارد شده از این کشور برای ارسال کالای نیم ساخته و صادرات مجدد آنها رایزنی داشته باشند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی بیان کرد: همچنین با رایزن بازرگانی در عمان توافق شده تا در مورد واگذاری غرفه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای عرضه کالاهای خراسان رضوی اقدامات لازم را انجام دهند.

رسولیان ادامه داد: یکی از این اقدامات بازرسی از کارخانجات معتبر و دارای برند در خراسان رضوی است تا کیفیت تولیدات برای آنها مشخص شده تا در اختیار قرار دادن غرفه برای طرف عمانی نیز مفید باشد.

وی تأکید کرد: واحدهایی که توان رقابت با محصولات خارجی را دارند می‌توانند از ظرفیت کشور عمان استفاده داشته باشند زیرا این کشور در موضوع تجارت خارجی دارای مزایایی است که صنعتگران می‌توانند از آن استفاده مناسب داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.