دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳

مدیر شبکه بهداشت کاشمر مطرح کرد؛

تلاش برای نوسازی ناوگان اورژانس

مدیر شبکه بهداشت کاشمر نوسازی ناوگان اورژانس را در شهر کاشمر ضروری دانست.

کاشمر

به گزارش قدس آنلاین، محمد جواد یزدانی در بازدید از اورژانس‌های شهر کاشمر تامین نیرو را یکی از مشکلات پیش رو اورژانس‌ها دانست و اظهار کرد: با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی نیروهایی را به شهرستان کاشمر اختصاص دادند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر ناوگان اورژانس شهرستان کاملا نوسازی شده و آمبولانس فرسوده و خارج از سرویس نداریم، گفت: در تلاش هستیم بازهم ناوگان اورژانس را تقویت و به روزتر کنیم.

یزدانی همچنین با اشاره به افتتاح پایگاه اورژانس شهری دو کاشمر در محل زیارتگاه شهید مدرس اظهار کرد: مجوز این پایگاه اورژانس ۱۱۵ در سال گذشته به تائید سازمان مدیریت و وزارت بهداشت رسیده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون مجوز سه پایگاه اورژانس برای شهرستان کاشمر گرفته شده که دو پایگاه در انتهای خیابان قائم و زیارتگاه شهید مدرس و یک پایگاه در مرکز روستایی ایور است، افزود: با راه اندازی این سه پایگاه مجموعه پایگاه‌های شهرستان به هشت پایگاه اورژانس افزایش پیدا می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت کاشمر با اعلام اینکه با افزایش پایگاه‌های اورژانس پوشش دهی بیماران در زمینه اورژانس نسبت به گذشته بهتر خواهد شد، یکی از دغدغه‌های همیشگی شهروندان را کمبود آمبولانس دانست و گفت: گاهی به دلیل ماموریت‌های متعدد مجبور بودند دیرتر به صحنه برسند که با راه اندازی این پایگاه‌ها امیدواریم در جهت تسهیل خدمات اورژانس به مردم شهرستان بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم با تحویل امکانات و تجهیزاتی که در آینده وزارت بهداشت برای پایگاه‌های جدید در نظر گرفتند با کیفیت بهتر خدمات را به مردم شهرستان ارائه دهیم، افزود: در گذشته حضور آمبولانس‌ها حداکثر تا ۹ دقیقه بوده که با حضور آمبولانس‌های جدید به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

یزدانی با بیان اینکه اگر تجهیزات جدید تحویل شود پوشش منطقه کامل خواهد شد، بیان کرد: اینکه به ازای هر ۳۰ هزار نفر یک پایگاه در نظر گرفته شده با توجه به جمعیت شهرستان استانداردهای ما کامل خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما