دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸

معاون استاندار خراسان رضوی:بازار را برای محتکران و اخلالگران ناامن می کنیم

محتکران

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در حوزه کالاهای احتکاری هماهنگی خوبی بین دستگاه قضا و حوزه اجرایی و دستگاه های مربوطه ایجاد شده است و در نتیجه فضای بازار برای اخلال گران و سودجویان اقتصادی به شدت ناامن خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان در جلسه مشترک ستاد تنظیم بازار استان و ستاد پیگیری دستور العمل اجرایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه قضایی با حضور دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود : هم اکنون با همکاری موثری که بین دادسرا و حوزه بازرسی صنعت ، معدن و تجارت ، دستگاه های اطلاعاتی و تعزیرات حکومتی و فرمانداری ها با همکاری موثری صورت گرفته طرح منحصر به فردی در حوزه برخورد با احتکار و کشفیات کالاهای احتکاری اجرایی و مبارزه  و ورود مدبرانه ای به موضوع شده است.

وی عنوان کرد : بعد از جمع بندی دستگاه های مربوطه که کالاهای کشف شده از انبارها، احتکار است ،با همکاری دستگاه قضا و بخش های مربوطه به سرعت در مراکز عرضه تعیین شده و نمایشگاه ها عرضه مستقیم ارائه شده و می شود.
 وی افزود : درسایه این اقدامات هم اکنون بازار برای محتکران ناامن شده و مردم نیز به موضوع ورود یافته و مواردی از این دست را گزارش می دهند و هم افزایی خوبی بین دستگاه های مختلف در بخش های قضایی و اجرایی ایجاد شده است در عین آنکه اطلاع رسانی رسانه ای هم در این حوزه شرایط خوبی دارد.
وی با اشاره به تاکید دادستان مبنی بر اینکه در حوزه تنظیم بازار دستگاه قضا و بخش های اجرایی در تعاملی حداکثری نیازهای ضروری مردم را با قیمت های مناسب تامین کرده و با متخلفان به شدت برخورد کنند گفت : تلاش بر آن است فضای جامعه را به نوعی مدیریت کنیم  که کمبودی ایجاد نشود و جلوی هر گونه سوءاستفاده هم گرفته شود.
رسولیان افزود : بر اساس برنامه ریزی ها توزیع کالای احتکاری و تنظیم بازار در حاشیه  شهر وبرای نیازمندان تقویت و مساعدت می شود ضمن آنکه نیاز هیات های عزاداری را هم از محل طرح تنظیم بازار تامین خواهیم کرد.
وی عنوان کرد : در بحث تنظیم بازار از ابتدای سال تا کنون سه طرح در استان اجرایی شده که نخستین آن در نوروز 97 و دومی در قالب  طرح ضیافت در ماه رمضان و طرح سوم هم اکنون ویژه ماه محرم اجرایی شده است.
 وی با بیان اینکه به منظور برنامه ریزی و مدیریت و هماهنگی در این حوزه تا کنون 21 جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان و کمیته تامین ، توزیع و نرخ گذاری از ابتدای سال برگزار شده است ، گفت : در قالب این طرح ها شکر ،برنج ، مرغ منجمد ، گوشت گرم و منجمد گوسفندی و گاوی عرضه شده است.
 وی اظهار کرد : در مرحله سوم که همزمان با کار نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا(فروش پاییزه ) در سطح استان برپا شده است ، هم کالاهای تنظیم بازار و هم کشفیات احتکاری با قیمت مناسب ارائه می شود.
 به گفته وی ، تا کنون گوشت منجمد تنظیم بازار ، برنج هندی و مرغ منجمددر قالب طرح ویژه محرم در نمایشگاه ها و مراکز توزیع عرضه شده است.
 وی با بیان اینکه قیمت انواع کالاها در نتیجه این اقدامات و مدیریت شرایط کاهشی هم داشته است ، افزود : : قیمت شکر در استان 1000 تومان کاهش و برنج وارداتی بر روی هر کیلو هشت هزار تومان تثبیت شده ،نرخ حبوبات 1000 تومان کاهش یافته و بخشی از اقلام لوازم خانگی مورد نیازهای مردم هم در بخش هایی تامین شده و در موضوع خودرو هم با همکاری خوب ایران خودرو تلاش شده کسری قطعات را جبران و به تناسب آن خودروها وارد بازار می شود.
 رسولیان عنوان کرد : هر کالای احتکاری ونیز طرح تنظیم بازار ، همه با محوریت ستاد تنظیم بازار باید عرضه شود و بدین منظور همه دستگاه ها اطلاعاتی در قالب کمیته احتکار مدیریت کار را باید انجام دهند.
 وی ادامه داد : به تاکید دادستان از اختیارات استانی در بخش های مختلف به حوزه اجرا و مدیریت این فضا کمک می شود.
وی تصریح کرد : با توجه به ذخیره بسیار خوب اقلام اساسی در استان و حجم کشفیات قابل توجه کالاهای احتکاری ، هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم ضمن آنکه هم اکنن مسیرهایی و راهکارهایی برای خروج از این شرایط و مدیریت بازار در دست پیگیری است.
 وی افزود : هم اکنون 153 تن گوشت قرمز منجمد در حال ورود به استان است و از هفته گذشته گوشت گرم وارداتی هم وارد بازار شده است ، ادامه داد : طرح خرید گوشت با قیمت مناسب در ازای تحویل سبوس به دامداران هم طی روزهای اخیر آغاز شده و گوشت گرم قرمز از این محل در حال ورود به بازار است.
 رسولیان اظهار کرد : امید است بتوانیم سطح متوسط قیمت ها در استان را از متوسط کشور پایین تر نگه داریم ، افزود :  در
کنار آن یک سری کالاها هم چون گوشت و برنج برای تامین نیاز هیات های عزاداری در ایام محرم و صفر تامین شده و در دست توزیه است ضمن آنکه هنوز سهمیه آنها تامین نشده است ، بر این مبنا توزیع گسترده آنها اعم از شکر، برنج هندی و گوشت منجمد گوساله و روغن خوراکی به محض مشخص شده به بازار عرضه می شود.
 وی همچنین تصریح کرد : در این جلسه همچنین بر جلوگیری از خروج کالاهای یارانه ای به صورت جدی از مرزهای استان و مراقبت این شرایط تاکید کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.