چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰

در نشست خبری پیش از دربی ۸۹ در جمع خبرنگاران

برانکو: بعد از کسب نتیجه خوب در دربی به السد فکر می‌کنیم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هواداران بی‌صبرانه منتظر شروع دربی هستند و افتخار می‌کنم به اینکه بار دیگر در این بازی حضور دارم.

1

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دربی ۸۹ در جمع خبرنگاران گفت: واقعاً شادم از این استقبال خبرنگاران و این نشان‌دهنده حساسیت دربی است، اینکه این بازی مهم است و هواداران هم بی‌صبرانه منتظر شروع آن هستند. افتخار می‌کنم به اینکه بار دیگر در دربی حضور دارم.

قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که جزئی از دربی باشیم


«مفتخرم که جزئی از دربی هستم»، برانکو با بیان این جمله افزود: قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که جزئی از دربی باشیم و با استقلال بازی کنیم و سپس به مصاف السد قطر برویم. مایل هستم شادی و رضایت را به بازیکنانم انتقال دهم که از دربی لذت ببرند و بانشاط و باانگیزه بازی کنند. ما واقعاً به این خاطر کار می‌کنیم و از بخش‌های مختلف زندگی‌مان می‌گذریم. آنچه که باعث خوشحالی من می‌شود این است که در این مدت با استقلال دربی‌های زیادی بازی کردیم و فردا هم انتظار دارم که بازی خوبی در یک فضای خوب داشته باشیم، فضایی که باید از تماشاگران هم به خاطر ایجاد آن تشکر کنیم و همین‌طور همراه هواداران استقلال نمایش و روز بسیار زیبایی را به اجرا در بیاوریم.

تنها روی یک بازیکن نمی‌توانم حساب باز کنم


سرمربی تیم پرسپولیس با بیان اینکه همیشه دربی بازی خاصی بوده است، گفت: دربی دیداری است که در آن مصدومیت ندارد و مریض هم نخواهیم داشت، چون همه دل‌شان می‌خواهد که در این بازی شرکت کنند. دربی دیداری نیست که بگوییم کدام تیم در کجای جدول قرار دارد. مهم نیست تیم کجای جدول است و نتیجه در روز بازی مشخص می‌شود. در مورد تیم خودم باید بگویم همه در پروسه تمرین شرکت کردند و همه سالم هستند، تنها بازیکنی که نمی‌توانم روی آن حساب باز کنم محسن ربیع‌خواه است. وی به تمرینات گروهی تیم پیوسته است، اما نمی‌تواند در رقابت اصلی با بازیکنان قرار بگیرد. انتظار من از بازی فردا این است که ورزشگاه پُر شود و همه از یک فوتبال زیبا لذت ببرند.

فرق نمی‌کند حریف ما استقلال باشد،‌ الدحیل یا السد، در هر بازی برد می‌خواهیم


برانکو در واکنش به این سؤال که شما هر وقت در دربی حضور داشته‌اید نتیجه آن مساوی نبوده و پرسپولیس یا برده و یا باخته است، عنوان کرد: باید سؤال شما را اصلاح کنم و آنهم اینکه هیچ وقت دوست ندارم تیمم بازنده میدان باشد و فقط و فقط برد می‌خواهم. البته باخت در فوتبال طبیعی است، اما تا وقتی که من سرمربی پرسپولیس هستم این تیم مقابل هر حریفی که قرار می‌گیرد برای برد به میدان می‌آید. حالا فرق نمی‌کند حریف ما استقلال باشد،‌ الدحیل یا السد و ... . می‌دانم که همیشه کسب پیروزی شدنی نیست، اما این فلسفه و دیدگاه من در پرسپولیس است که فقط از هر بازی برد می‌خواهیم. این چیزی است که هواداران از ما انتظار دارند، هوادارانی که ما به خاطر آنها هستیم و این یعنی آنها از همه مهم‌تر هستند.

بعد از کسب نتیجه خوب در دربی به السد فکر می‌کنیم


وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه «برای پرسپولیس هم‌اکنون دربی مهم‌تر است یا حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا که با شکست السد اتفاق می‌افتد؟»، تصریح کرد: برای من و پرسپولیس مهم‌ترین بازی دیدار پیش روست، همینطور که قبل از بازی با سپیدرود مهم‌ترین بازی برای ما آن مسابقه بود. هم‌اکنون هم بازی فردا مهم‌ترین بازی ما خواهد بود. ان‌شاءالله بعد از کسب نتیجه خوب در این بازی به السد فکر خواهیم کرد.

بازی‌های‌مان را به راحتی نمی‌بریم اما شانس‌های گل زیادی را ایجاد می‌کنیم


سرمربی تیم پرسپولیس راجع به اینکه آیا حاضر است فردا هم به مانند بازی‌های دیگر فصل از بازیکن جوان تیمش از جمله آدام همتی به عنوان بازیکن تعویضی استفاده کند یا خیر، خاطر نشان کرد: ما در یک سال گذشته پنج بازیکن خیلی خوب‌مان را که ملی‌پوش هم بودند، از دست دادیم، اما مسیر خوب‌مان را ادامه دادیم، فقط به این خاطر که به کار و توانایی خود اعتقاد داشتیم. این فصل تیم‌مان را با بشار رسن، احمد نواللهی و امید عالیشاه تقویت کردیم و در کنار آن چند بازیکن جوان هم کم کم به کار گرفته شدند. هیچ‌کدام از بازیکنان جوان ما ترسی از بازی‌ها ندارند. قبلاً هم گفتم که این فصل محکم‌تر و جدی‌تر از فصل پیش بازی خواهیم کرد و فکر کنم این را تا اینجای مسابقات لیگ و بازی‌های آسیایی نشان داده‌ایم، اگر چه بازی‌های‌مان را به راحتی نمی‌بریم، اما شانس‌های گل زیادی را ایجاد می‌کنیم. نحوه صعودمان را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان همه شاهد بودند و من بار دیگر افتخار می‌کنم به تیمم و کادر خوبی که در اختیار داریم. اگر چه خیلی خوب است شما در فصل نقل‌وانتقالات با جذب بازیکنان خوب تیم‌تان را تقویت کنید، اما خب ما نمی‌توانستیم کارمان را انجام دهیم. البته اگر کار من را دنبال کرده‌ باشید می‌دانید که در هر فصل نقل‌وانتقالاتی من بیش از دو یا سه بازیکن به تیمم اضافه نمی‌کنم. همین‌طور که قبلاً دیده‌اید نفراتی چون مصلح، ربیع‌خواه، همتی و انصاری را در شرایطی گرفتیم که آنها خیلی بازیکنان اسمی نبودند اما در پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند.

بازیکنانم با تلاش و همتی که دارند به من دلگرمی می‌دهند


برانکو در این باره اضافه کرد: مسئله‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که همیشه در فوتبال پیروزی نیست و شکست هم اتفاق می‌افتد. مهم این است که بازیکنانم با تلاش و همتی که دارند به من دلگرمی می‌دهند. ما برای اینکه موفقیت‌های‌مان را تکرار کنیم فاکتورهای زیادی لازم داریم که مهم‌ترین آن تلاش و انگیزه‌ای است که بازیکنان می‌گذارند. به خاطر همین هم فردا بازیکنان پرسپولیس با قلب‌شان وارد زمین می‌شوند و نتیجه هر چه باشد آنها نهایت تلاش خود را انجام خواهند داد.

هرگونه مصلحت‌اندیشی و حساب و کتاب به ما ضربه می‌زند


وی در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس به خاطر دیدار پیشِ رو مقابل السد قطر در آسیا برابر استقلال با تغییرات وارد زمین می‌شود یا شاهد پرسپولیس هجومی خواهیم بود، گفت: هرگونه مصلحت‌اندیشی و حساب و کتاب به ما ضربه می‌زند. بازیکنان با تمام ذوق و انگیزه‌ای که دارند به خاطر پرسپولیس هجومی بازی خواهند کرد. دیدگاه اصلی ما همواره بازی هجومی بوده است.

شانس بازی کردن در تیم قهرمان راحت نیست


سرمربی پرسپولیس درباره اینکه با تعویض طلایی در دیدار مقابل سپیدرود باعث پیروزی تیمش شده و آیا در دربی هم چنین تعویضی را در ذهنش دارد، تصریح کرد: می‌توان کارمان را به روش‌های مختلف توصیف کرد. درست است بازیکنان فعلی ما روی نیمکت، سال گذشته فرصت بازی کردن نداشتند از جمله طاهرخانی، آدام همتی، احسان الوان‌زاده و شایان مصلح. این هم به این خاطر است که ما قهرمان کشوریم و راحت نمی‌توان به ترکیب قهرمان وارد شد. شانس بازی کردن راحت نیست.

آدام همتی با انگیزه و حداکثر وظیفه به زمین رفت


برانکو ادامه داد: برای من مهم این است که بازیکنانم انگیزه دارند. شما دیدید که آدام همتی به چه شکلی وارد زمین شد. او با انگیزه و حداکثر وظیفه به زمین رفت. همچنین می‌توانستید طاهرخانی را ببینید که یک دقیقه و نیم بازی کرد، اما با گلوله به زمین رفت و با شوق بازی کرد. این چیزی است که باعث خوشحالی من می‌شود، بازیکنی که یک دقیقه و یا ۹۰ دقیقه با تمام وجود بازی می‌کند.

هرگز کسی نمی‌تواند بگوید کدام تیم برنده دربی است


وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه استقلال به نسبت تیمش نتایج خوبی نگرفته و آیا این مسئله می‌تواند فاکتوری برای برد پرسپولیس در دربی باشد، گفت: من کمی از نظرسنجی‌ها را می‌بینم که برای پیروزی ما اولویت می‌دهند. ما از این ایده فرار نمی‌کنیم که دل‌مان می‌خواهد دربی را ببریم یا قهرمان شویم، اما خودتان استقلال را در دو بازی اخیر مقابل السد قطر و نساجی مازندران دیدید که در سطحی بازی کرد که از آن انتظار می‌رفت. استقلال بازیکنان زیاد، باکیفیت و خوبی جذب کرده است، اما نیاز به زمان دارند. دو سه بازی اخیر استقلال نشان‌دهنده رشد این تیم به نسبت اول فصل است. باز هم می‌گویم هرگز کسی نمی‌تواند بگوید کدام تیم برنده دربی است.

آنقدر یکدیگر را می‌شناسیم که سورپرایزی برای دربی نخواهیم داشت


سرمربی پرسپولیس در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گویا ترکیب تیمش مشخص است و امید عالیشاه روی نیمکت می‌نشیند، گفت: ترکیب استقلال را می‌دانم، ترکیب خودم را هم می‌دانم. فردا می‌بینیم که چه بازیکنی بازی می‌کند و چه بازیکنی بازی نمی‌کند. شاید تردیدی داشته باشم و استقلال هم یکی دو تغییر در تیمش به وجود بیاورد، اما ما همدیگر را خوب می‌شناسیم. آنقدر یکدیگر را می‌شناسیم که سورپرایز خاصی نخواهد بود. آیا می‌خواهید بدانید که پنالتی را چه کسی می‌زند؟ (باخنده).

بازیکنانم فشار را خوب تحمل می‌کنند و به آنها افتخار می‌کنم


خبرنگاری به تعریف و تمجید از برانکو پرداخت و گفت که چه در تیم ملی و چه پرسپولیس بازیکنان تیمش کمتر دچار مصدومیت می‌شوند، تصریح کرد: بابت این سؤال‌تان تشکر می‌کنم. یکی از اصول مربیگری این است که تیم‌مان برای مسابقات استاندارد شود. بازیکن من به سختی می‌تواند به ترکیب بیاید و اگر هم در ترکیب قرار بگیرد، به سختی از آن خارج می‌شود. ما چهار پنج ماه است که مصدوم نداشته‌ایم (در این لحظه برانکو اشاره کرد که به تخته می‌زند) و اگر هم بازیکنی مصدوم شده به خاطر ضرباتی بوده که به او برخورد کرده است. دلیل اصلی عدم مصدومیت بازیکنان و آمادگی خوب آنها پیشگیری در تمرینات است. بازیکنانم فشار را خوب تحمل می‌کنند. شما این مسئله را در نیمه دوم بازی با الدحیل در قطر و همچنین در تهران دیدید یا دیدار اخیرمان مقابل سپیدرود. من به بازیکنانم افتخار می‌کنم که با وجود تخلیه شدید فیزیکی در دیدار مقابل الدحیل مقابل سپیدرود به آن شکل بازی کردند.

خوشحالم که مودریچ رشته تسلط و حاکمیت بین رونالدو و مسی را قطع کرد


در ادامه نشست خبری برانکو ایوانکوویچ، خبرنگاری از سرمربی کروات پرسپولیس در مورد انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال جهان سؤال کرد که وی پاسخ داد: افتخار می‌کنم و به عنوان یک کروات خوشحالم. به عنوان مربی سابق مودریچ افتخار می‌کنم که او به سطحی رسیده که رشته تسلط و حاکمیت بین رونالدو و مسی را قطع کرد. مودریچ در سی‌وسومین سال عمرش بهترین بازیکن دنیا شد. همین‌طور خوشحالم که دالیچ سرمربی کرواسی در بین سه سرمربی برتر جهان قرار گرفت. او هم هفت سال بازیکن من بود و اکنون در دوران ورزشی خودش به عنوان مربی خوب کار کرده است ما کروات‌ها به این مسئله افتخار می‌کنیم.

کار ما راحت نیست و فردا منتظر یک استقلال باانگیزه هستیم


برانکو در پایان در واکنش به این سؤال که به نظر می‌آید کار او در بازی فردا با شرایطی که پرسپولیس دارد راحت‌تر است و با توجه به همین مسئله با آرامش بیشتری روی نیمکت خواهد نشست، گفت: نه، کار ما راحت نیست. من این موضوع را قبول دارم که بعضی وقت‌ها سرنوشت تیم‌ها می‌تواند با شکست یا پیروزی در دربی تغییر کند، به همین خاطر فردا منتظر یک استقلال باانگیزه هستیم. این را هم فراموش نکنید آنها شش ملی‌پوش دارند و ما دو ملی‌پوش که بیرانوند و بشار رسن هستند.

منبع: برنامه نود

انتهای پیام/

نظر شما