جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴

اهداف صادراتی خراسان رضوی محقق شد

کمبود واگن های صادراتی

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تحریمها مانع از تحقق اهداف صادراتی این استان نشد بطوری که رقم صادرات کالا از خراسان رضوی بیشتر از میزان هدفگذاری حاصل آمد.

به گزارش قدس آنلاین ، محمدعلی امیرفخریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدفگذاری صادرات پارسال خراسان رضوی را دو میلیارد و 141 میلیون دلار ذکر و بیان کرد: میزان صادرات کالا از این استان طی پارسال به دو میلیارد و 254 میلیون دلار رسید که به لحاظ ارزش 14 درصد نسبت به سال 1396 بیشتر است.

وی هدفگذاری صادارت امسال خراسان رضوی را رقم دو میلیارد و 262 میلیون دلار اعلام و بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از تحریم ظالمانه استکبار جهانی هدفگذاری خراسان رضوی امسال حفظ بازارهای صادراتی در جنوب شرقی آسیا، تلاش برای افزایش صادرات به کشورهای همسایه ایران و تقویت روابط تجاری با روسیه و کشورهای سی.آی.اس است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی 'سال رونق تولید' نامگذاری شده اهداف حوزه تجارت خارجی این سازمان بر مبنای بهبود شرایط حمل و نقل، افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه، ارتقا و تقویت فروش و توصیه به توسعه زیرساختها استوار شده است.
وی همچنین شمار مقصدهای هدف صادرات خراسان رضوی را 91 کشور اعلام و بیان کرد: صدور اقلام صنعتی مانند کفپوش در بین کالاهای صادراتی استان رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
فخریان گفت: پارسال همچنین مجوز برگزاری 12 نمایشگاه اختصاصی کالا توسط مجریان خراسانی در هنگ کنگ، افغانستان، عراق و آلمان از سوی سازمان توسعه تجارت ایران صادر شد.
اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی 160 عضو شاخص دارد اما تعداد واقعی صادرکنندگان استان بیش از این رقم است. عمده کالاهای صادراتی پارسال خراسان رضوی شامل زعفران، کفپوشهای منگوله باف و روغنهای سبک و فرآورده های نفتی به جز بنزین به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق و امارات متحده عربی صادر شده است.
خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون، مشهد و دو بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد.
منبع : ایرنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.