سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان :

آزادسازی بیش از ۱۷۸ هزار مترمربع از بستر رودخانه‌های همدان

منصور ستوده

همدان-مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان گفت: ۱۷۸ هزار و ۵۰ مترمربع از اراضی بستر رودخانه‌های استان همدان و ۵۱ هزار و ۲۰۰ مترمربع از اراضی حریم رودخانه‌ها آزادسازی شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان  منصور ستوده اظهار کرد: هرساله اعتبارات استانی و متمرکز کشوری از طریق شرکت مدیریت منابع آب برای لایروبی رودخانه‌ها به استان تخصیص می‌یابد که امسال امیدواریم با توجه به بارش‌های اخیر و سیلاب ایجاد شده اعتبارات را افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه در لایروبی نقاط آسیب‌پذیر و تصرفات رودخانه‌ها شناسایی می‌شوند تصریح کرد: همچنین دیوارهای رودخانه‌ها توسط پیمانکار ساماندهی می‌شوند.

ستوده با بیان اینکه تاکنون رودخانه‌های شهرستان‌های اسدآباد، بهار، رزن، کبودراهنگ، ملایر، نهاوند، تویسرکان و چشین، حیدره، امامزاده‌کوه، سیاه‌کمر، یلفان و... لایروبی شده‌اند گفت: دیوارسازی رودخانه‌ها در شهرها با هماهنگی شهرداری و در روستاها با هماهنگی بنیاد مسکن انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال در شهرستان همدان رودخانه‌های عباس‌آباد در منطقه منوچهری، چشین، دهپیاز، سداکباتان و خاکو لایروبی و احداث دیواره‌های حفاظتی بر روی آنها انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان بهار نیز لایروبی دهانه پل‌ها و مناطق ضروری در داخل شهرک سفال لالجین، سیمینه‌رود و قوری‌چای انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه مطالعات حد بستر و لایروبی رودخانه‌های قروه و دمق شهرستان رزن در حال انجام است تصریح کرد: همچنین رودخانه‌های تاسران، شور و قهورد شهرستان کبودراهنگ نیز لایروبی و علامت‌گذاری شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.