یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

کمبود نقدینگی گریبان واحد های سمنان را گرفت

کارخانه قند ری

سمنان- دبیر خانه صنعت و معدن استان سمنان گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی استان به دلیل کمبود نقدینگی به امور مالیاتی، بانک‌ها و تامین اجتماعی بدهکاری دارند.

به گزارش قدس آنلاین؛ عبدالحمید دربانیان افزود: فشارهای خارجی و تحریم به کاهش تولید در بخش صنعت استان سمنان منجر شده و اکنون به دلیل رکود در بازار بسیاری از این واحدها با کمبود نقدینگی مواجه هستند.

وی خاطر نشان کرد: بدهی مالیاتی و بیمه‌ای واحدهای صنعتی و تولیدی نباید به تعطیلی این واحدها منجر شود و با اجرای طرح تقسیط معوقه‌ها باید برای رونق تولید در استان اقدام شود.

دبیر خانه صنعت و معدن استان سمنان ادامه داد: در ۲ سال گذشته دولت برنامه‌های جامع و هدفمندی را برای توسعه بخش صنعت ارایه کرد و افزایش مدت زمان تقسیط بدهی‌های مالیاتی از جمله اقدام‌های مهم دولت برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی بود.

دربانیان اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان به دلیل کمبود نقدینگی برای پرداخت اقساط به بانک‌ها بدهی دارند و دولت باید با ارایه تسهیلات و تامین نقدینگی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی تلاش کند.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در قالب سامانه بهین یاب در یکسال گذشته پرداخت شد اما فعالان اقتصادی ۲۵ تا ۳۰ درصد از این تسهیلات دریافتی را برای پرداخت بدهی‌های بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای هزینه کردند و نقدینگی کمی برای تولید کالا باقی می ماند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.