دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

امروز در اربیل و دوبی صورت می‌گیرد

گام نخست استقلال و شهرخودرو در مرحلۀ گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته اول دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، امروز (دوشنبه) با برگزاری بازی‌های گروه‌های  A و B آغاز می‌شود و ۲ نماینده فوتبال کشورمان به مصاف رقبای خود می‌روند. استقلال ایران در گروه اول میهمان الشرطه عراق است و دیگر نماینده کشورمان یعنی شهرخودرو ایران هم در کشور ثالث با الهلال عربستان دیدار خواهد داشت.

لیگ قهرمانان آسیا

قدس آنلاین: در این دو دیدار دو نماینده فوتبال ایران که از مرحلۀ پلی آف صعود کرده‌اراند، با رقبای آسیایی خود رو در رو می‌شوند.

الشرطه عراق - استقلال ایران/ دوشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۸

الشرطه، تیمی با قدمتی بیش از ۸۰ سال  در فوتبال عراق است. این تیم پس از کسب عنوان قهرمانی در لیگ سال گذشته این کشور، سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد و در گروه اول این بازی‌ها با یکی از نماینده‌های فوتبال کشورمان همگروه شد. الشرطه در طول دوران حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا یک بار سابقه نائب قهرمانی دارد.

برخی از بازیکنان الشرطه برای فوتبال‌دوستان ایرانی کاملا آشنا هستند. از کرار جاسم که با اعلام باشگاه عراقی دیدار مقابل استقلال را از دست داده است و علاعبدالزهرا که سابقه بازی برای مس کرمان در لیگ قهرمانان آسیا را دارد تا ضرغام اسماعیل و علی فائز که این سال‌ها با لباس تیم ملی عراق مقابل تیم ملی کشورمان قرار گرفته اند، تعدادی از بازیکنان شاخص الشرطه در لیگ قهرمانان امسال هستند.

شاگردان الکساندر ایلیچ در الشرطه، در شروع لیگ جدید فوتبال عراق و پس از انجام ۳ بازی و کسب یک برد و یک تساوی، با ۴ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار دارند.

استقلال ایران هم پس از برگزاری دربی پایتخت پا به اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می‌گذارد. استقلالی‌ها روز شنبه برای انجام این بازی وارد اربیل عراق شدند.

در این بازی شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی و عارف غلامی غایب هستند و فرهاد مجیدی بازهم نمی‌تواند از همه نفرات خود برای این مسابقه استفاده کند.

آبی‌پوشان در ۲ بازی مرحله پلی‌آف مقابل تیم‌های الکویت کویت و الریان قطر قرار گرفتند و با زدن ۸ گل و بدون دریافت گل، برای تیم‌های حاضر در این گروه خط و نشان کشیدند.

الهلال عربستان - شهرخودرو ایران/ دوشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۸:۱۰

مدافع عنوان قهرمانی و یکی از آماده‌ترین تیم‌های تاریخ الهلال، در گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰-۲۰۱۹ با یکی دیگر از نمایندگان کشورمان همگروه است. کمتر از ۸۰ روز پیش آبی پوشان عربستانی، اوراواردز را در ژاپن شکست دادند تا سومین عنوان قهرمانی‌ خود را در آسیا جشن بگیرند.

یکی از متمول‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نفرات نامداری را در لیست آسیایی خود قرار داده است. این تیم با حضور سباستین جووینکو، بازیکن اسبق یوونتوس ایتالیا و بافتیمبی گومیس فرانسوی کار برای مدافعان شهرخودرو ایران سخت کرده است.

الهلال که قهرمانی در لیگ عربستان را سال گذشته با اختلاف یک امتیاز به النصر واگذار کرده بود، در شروع لیگ جدید داخلی و پس از گذشت ۱۷ هفته، صدرنشین است. شاگردان رزوان لوچسکو در الهلال از ۵ بازی اخیر خود ۳ برد و ۲ تساوی کسب کرده اند.

شهرخودوری ایران نخستین تجربه‌اش را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تجربه می‌کند و پس از انجام ۲ بازی ابتدایی در مرحله پلی‌آف، کمی با فضای لیگ قهرمانان آشنا شده است. البته این بارهم اعزام کاروان شهرخودرو به امارات بدون حاشیه نبود و صادر نشدن روادید برخی از اعضای تیم، حاشیه‌ساز شد.

شهرخودرویی که با یحیی گل‌محمدی موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان شده بود، با مجتبی سرآسیایی پا به این بازی‌ها می‌گذارد و برخلاف دیدارهای پلی‌آف، می‌تواند از بازیکنان جدید خود در بازی‌های گروهی استفاده کند. محمد قاضی و میروسلاو اسلاوو، ۲ مهاجمی هستند که می‌توانند با صلاحدید مجتبی سرآسیایی در این مساببقه بازی کنند.

نماینده خراسان در لیگ قهرمانان آسیا، از ۵ بازی آخر خود در لیگ برتر کشور ۲ برد و ۲ تساوی کسب کرده  و با ۳۲ امتیاز در جایگاه پنجم جدول لیگ قرار دارد. دیدار تیم‌های ایرانی و عربستانی شهرخودرو و الهلال، طبق روال سال‌های گذشته در زمین بی‌طرف (ورزشگاه زعبیل دوبی) برگزار می‌شود.

همچنین روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن) نیز ۲ نماینده دیگر کشورمان یعنی پرسپولیس و سپاهان به ترتیب مقابل تیم‌های الدحیل قطر و العین امارات قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

نظر شما