چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال: فعلا خبری از تعطیلی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نیست

عضو دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز نامه‌ای مبنی بر لغو مسابقات لیگ قهرمانان برای ما ارسال نکرده است.

لیگ قهرمانان آسیا

قدس آنلاین؛ شیوع ویروس کرونا در ایران و چند کشور دیگر آسیایی از یک سو و ممنوعیت پرواز برای افراد ایرانی به چند کشور دیگر از جمله امارات، کویت و بحرین باعث شده است تا وضعیت نمایندگان ایران برای حضور در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا نامشخص باشد.

در حالی که اکثر رسانه‌های کشورهای مختلف خواهان لغو و یا به تعویق افتادن لیگ قهرمانان آسیا شده اند اما کنفدراسیون آسیا هنوز به صورت رسمی چیزی اعلام نکرده است.

حامد مومنی عضو دپارتمان بین المللی فدراسیون فوتبال ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد که هنوز نامه ای از AFC مبنی بر لغو یا تعویق مسابقات به این فدراسیون نرسیده است.

مومنی گفت: فعلاً که هیچ نامه رسمی از AFC نیامده است. ما هم منتظر هستیم.

عضو دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در حال حاضر امور مربوط به صدور روادید برای تیم های ایرانی را دنبال می کنیم. البته خبرهایی هست که افراد ایرانی نمی توانند به بعضی از کشورها مثل امارات بروند ولی ما منتظر نامه رسمی AFC هستیم.

مومنی درباره مشکل سفر تیم های ایرانی به دیگر کشورهای منطقه هم گفت: این بستگی به سیاست آن دولت ها دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه بازی نمایندگان ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا به این شرح است:

دوشنبه ۱۲ اسفند
* الوحده امارات - استقلال ایران
* التعاون عربستان - پرسپولیس ایران

سه شنبه ۱۳ اسفند
* شباب الاهلی امارات - شهر خودرو ایران
* النصر عربستان - سپاهان ایران

این در حالی است که باشگاه های النصر و التعاون عربستان خواهان به تعویق افتادن بازی با تیم های ایرانی شده اند. از سوی دیگر بحرین و کویت هم اعلام کرده اند نمی توانند میزبان تیم های ایرانی در رقابت با نمایندگان عربستان باشند.

باشگاه پرسپولیس هم که امارات را برای میزبانی با التعاون عربستان انتخاب کرده، شب گذشته اعلام کرد که بلیت پروازش به این کشور از سوی شرکت هواپیمایی کنسل شده است.