دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

تعداد مبتلایان قطعی کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ نفر رسید

کرونا

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ نفر رسید.

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، مطابق نتایج آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه، هزار و ۵۳ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر رسید.

تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی نیز تا ظهر امروز، همچنان ۵۶۸ تن است و امروز آمار جدیدی در این مورد اعلام نشده است.

روز گذشته تعداد مبتلایان جدید به کرونا در خراسان رضوی با رشد ۴۷۶ درصدی زنگ‌ هشدار را پرصداتر از همیشه برای مسؤولان به صدا درآورد.

معاون کل وزیر بهداشت هم که امروز به مشهد سفر کرده، در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: متاسفانه روند بستری و ابتلا به کرونا در مشهد رو به افزایش است.

ایرج حریرچی در این ارتباط زنده تلویزیونی گفت: اکثریت مبتلایان به کرونا در مشهد منشا خارج استانی دارند، از هموطنان عزیز خواهش می‌کنم امسال از آمدن به مشهد خودداری کنند و از راه دور امام رضا(ع) را زیارت کنند، امکانات مشهد فقط برای مردم خودش کافی است.

همچنین طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از ۳۰ بهمن ماه تا ۹ صبح امروز، در مجموع ۲ هزار و ۹۱۸ بیمار مبتلا به عفونت‌های تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد هزار و ۶۸۷ نفر متعلق به مشهد و ۱۲ شهر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

تاکنون یک هزار و ۸۵۱ بیمار مشکوک به کرونا که در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری بودند بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند که ۹۸۲ نفر آنها در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

تعداد بیماران بستری شده به خاطر عفونت حاد تنفسی در بیمارستان‌های زیر نظر دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان فیروزه را نیز زیرپوشش دارد طی این مدت ۵۴۶ نفر بوده که ۳۵۴ نفر آنها با دریافت خدمات درمانی سلامتی خود را بازیافته‌اند.

۲۸۳ نفر از بیماران حاد دستگاه تنفسی نیز در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تحت معالجه قرار گرفتند که ۲۲۰ نفر آنها  تاکنون بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز که پنج شهرستان خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و سبزوار را در غرب خراسان رضوی زیرپوشش دارد طی این مدت ۱۵۹ بیمار حاد تنفسی داشته که ۹۸ نفر آنان تاکنون درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

شمار افراد بستری مبتلا به عفونت‌ حاد تنفسی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۱۳۸ نفر است که تاکنون ۱۱۴ نفر از این بیماران درمان شده و سلامتی خود را بازیافته‌اند.

در حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام نیز ۱۰۵ نفر به خاطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند که با تلاش پزشکان و پرستاران این دانشگاه ۸۳ نفر آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته‌اند.

گفتنی است؛ طبق گفته پزشکان و مسؤولان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، پرهیز از سفرهای بین شهری غیر ضروری بوده که در این خصوص بر محدودیت در رفت و آمد و سفرهای شهری و بین شهری غیرضروری تاکید شده‌است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.