دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

رییس شورای شهر مشهد:

زنگ خطر را برای بار چندم به صدا درآوردیم

رییس شورای اسلامی شهر مشهد

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به رصد آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر اعلام کرد: زنگ خطر را برای بار چندم به صدا درآوردیم.

به گزارش قدس آنلاین، محمد رضا حیدری امروز در پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شورای اسلامی شهر مشهد تاکنون پیام‌های صریح و متعددی را با مردم و مسوولان به اشتراک گذاشته‌ است، با رصد آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا ضرورت دارد با مدیران تصمیم‌گیر در سطح ملی و استانی صریح‌تر از گذشته سخن بگوییم.

وی اضافه کرد: تا کنون پرسیده‌اید علی‌رغم هشدارها و پیام‌های جدی درارتباط با خطر ویروس کرونا، علت عدم توجه بخشی از مردم به این پیام‌ها چیست؟ از ۲۵ اسفند ماه لغایت اول فروردین ۳۲۰ هزار خودرو شخصی وارد مشهد شده با ۴۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۳۵۶ هزار خروجی از مشهد با ۳۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل و در ۲ فروردین ۴۴ هزار خودرو ورودی به مشهد و ۵۱ هزار خروجی!

رییس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این پیام نوشت: جامعه‌شناسان و روانشناسان اجتماعی معتقدند چنانچه مردم خطر را در یک‌قدمی و به قولی بیخ گوش خود حس نکنند و هراس اجتماعی اتفاق نیفتد، پیام‌ها هیچ تاثیری ندارند. اولین گام حساس‌سازی اجتماعی در این‌باره، پرهیز دستگاه‌ها از کتمان حقیقت در فرآیند اطلاع‌رسانی است.

حیدری ادامه داد: از مسوولان امر تقاضا داریم، آمار فوت‌شدگان مثبت و مشکوک‌ به کرونا (بیماران‌ حاد تنفسی) را با صراحت اعلام نمایند، رسانه‌ ملی بایستی با پرهیز از هر اقدامی که موجب بی‌خیال شدن مردم گردد عمق فاجعه را با حضور در بیمارستان‌ها و با تصویر کشیدن جزئیات دقیق و دردناک‌ آسیب‌هایی که بر قربانیان کرونا وارد شده است نشان دهد.

وی ادامه داد: مردم عزیز و گرانقدرمان که تمام تلاش‌های ما تنها برای سلامت و عزت‌مندی شماست، آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های مشهد که بدحال هستند به ۳۰۰ نفر رسیده است. کادر پزشکی و درمانی با تمام روحیه ایثارگری و فداکارانه‌ای که دارند نیاز به استراحت و تجدیدقوا و روحیه دارند.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر مشهد برای بار چندم  از تصمیم‌گیرندگان عرصه امنیت و سلامت مردم مطالبه و تقاضا می‌کند برای موج دوم سفرهای نوروزی محدودیت ورود خودروهای شخصی به مشهد را از مبدا اعمال نمائید، سفرهای ریلی و هوایی به مشهد را متوقف کنید.

او ادامه داد:مردم عزیز برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همچنان قرنطینه خانگی را تداوم بخشند، زنگ‌ خطر را برای بار چندم به صدا درآوردیم؛ امید که موثر و مفید افتد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی ۸۵۸ نفر گزارش شده است.

تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است نیز ۹۷ تن است.

منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.