سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

جاده‌های کوهستانی خراسان‌رضوی برفی است

جاده برفی

رییس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر در جاده‌های کوهستانی این استان بارش برف و لغزندگی سطح جاده گزارش شده‌است.

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ هادی امیدوار افزود: هم‌اینک در مسیر قوچان- درگز در محدوده گردنه تیوان، در مسیر مشهد- کلات محدوده گردنه گوجگی، محدوده اسدآباد در مسیر فریمان و گردنه رباط سفید در مسیر تربتحیدریه بارش برف گزارش شده‌ است.
وی اضافه کرد: در سایر جاده‌های استان خراسان رضوی نیز بارش باران و لغزندگی سطح جاده وجود دارد و رانندگان باید با دقت زیاد و رعایت سرعت مطمئنه در جاده‌ها تردد کنند.
رییس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر ترافیک در جاده‌های استان سبک و روان است و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز یک فقره تصادف فوتی با یک کشته و دو فقره تصادف جرحی با دو مجروح در جاده‌های این استان رخ داده‌ است.
براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی فعالیت سامانه بارشی که از اوایل هفته جاری در استان آغاز شده طی امروز به اوج خود می‌رسد و فعالیت این سامانه تا ظهر چهارشنبه ادامه دارد.
این اداره کل نسبت به وقوع سیلاب و آبگرفتگی در جاده‌ها و مسیل‌ها هشدار داده است.
خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.  
این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در محورهای بین شهری، ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در محورهای روستایی و ۱۳۶ محل کولاک و مه گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر دارد.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.