شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵

رئیس مرکز بهداشت بردسکن اعلام کرد:

بیش از ۷۵۰ نفر از شهرستان بردسکن علائم مشکوک به کرونا دارند

علی نوری

کرونا

رئیس مرکز بهداشت بردسکن گفت: دراجرای طرح بسیج ملی غربالگری پیشگیری و کنترل بیماری کرونا بیش از ۷۵۰ نفر در شهرستان علائم مشکوک به کرونا را دارند.

 حسین امامیان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت:  خوشبختانه با همکاری بسیج ۱۰۰ درصد جمعیت شهرستان بردسکن  از طریق پرونده الکترونیکی سلامت به صورت خود اظهاری و مراجعه به بیمارستان تریاژ و یا  با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی  وزارت بهداشت و درمان تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند که در مجموع بیش از ۷۵۰ نفر آنها علائم مشکوک به بیماری کرونا را داشته اند که به صورت سرپایی  درمان شده اند.

وی عنوان کرد: این افراد توسط تیم های مراقبتی به مدت دو هفته تحت کنترل هستند و  اگر طی  این مدت علائم مشکوک به کرونا را نداشته باشند از چرخه مراقبتی خارج می شوند. 

رئیس مرکز بهداشت بردسکن با بیان اینکه شهرستان بردسکن دارای ۳۶ خانه بهداشت ، ۹ مرکز خدمات جامع سلامت و ۴ پایگاه  سلامت دارد ،گفت: در مجموع بیش از ۵۰۰ نفر از مجموعه پرسنل شبکه بهداشت و درمان  شهرستان بردسکن اقدامات کنترلی و مراقبتی را در بحث ویروس کرونا  انجام می دهند.

امامیان از همکاری بسیار خوب تمامی اعضای ستاد مبارزه با کرونا اعم از فرمانداری ، دادستان ،سپاه ، نیروی انتظامی ، هلال احمر ، آتش نشانی، شهرداری ها ، خیران و پویش های مردمی و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی  و آموزش در خصوص راه های پیشگیری و مقابله با این ویروس تقدیر کرد و گفت:  کسانی که مبتلا به ویروس کرونا شده اند  همانند یک بمب خوشه ای  هستند که  می توانند افراد دیگر را نیز مبتلا کنند. که می طلبد افراد شعار در خانه را اجرایی کنند و از حضور و ترددهای بی مورد در سطح شهر جدا پرهیز کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.