جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶

بخشی از واحدهای صنفی خراسان رضوی بازگشایی می‌شود

بازار

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، بخشی از واحدهای صنفی خراسان رضوی با هماهنگی ستاد استانی از فردا (شنبه) بازگشایی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمود بنانژاد افزود: در اجرای آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند را در واحدهای صنفی مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرد.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

وی گفت: فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر سوپرمارکتی، پاساژها و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، سالن‌های غذاخوری، اغذیه‌فروشی‌ها، طباخی‌ها، فست‌فودها، گرمابه‌ها، مراکز سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالارهای پذیرایی و سالن‌های  مراسم، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع بعدی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

رییس اتاق اصناف مشهد افزود: طبق مصوبه ابلاغی رستوران‌ها و مراکز عرضه غذای آماده (صرفا بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir از روز جمعه ۲۲ فروردین ماه به مدت یک هفته آماده ثبت‌نام از همه واحدهای صنفی است.

وی گفت: پس از ثبت‌نام واحدها، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت‌نام‌کننده ارسال خواهد شد.

بنانژاد افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی اصناف در درگاه اطلاع‌رسانی markazsalamat.behdasht.gov.ir بارگذاری شده و امکان پرسش و پاسخ نسبت به جزئیات و کلیات پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین درگاه وجود دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.