پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

کرونا آتش زیر خاکستر است

کرونا

گیلان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کرونا را مانند آتش زیر خاکستر دانست و گفت: کنترل و مهار کرونا به معنی پایان داستان نیست و این ویروس در بستر جامعه وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،دکتر محمدرضا نقی پور ، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: اگرچه در حال حاضر کرونا تحت مدیریت است و نسبت به روزهای اوج بیماری در اسفندماه شرایط بهتری داریم، اما کرونا مانند آتش زیر خاکستر است و رفتارهای اشتباه مردم می تواند پیک دوم بیماری را آغاز کند.

وی با بیان اینکه زنجیره انتقال ویروس کرونا کماکان در سطح استان فعال است، افزود: هم اکنون تعداد زیادی از هم استانی های ما درگیر کرونا هستند لذا باید نسبت به این اپیدمی احساس نگرانی شدید کنیم، اما متاسفانه برخی از رفتارها در جامعه این نگرانی را نشان نمی دهد.

نقی پور، از مردم خواست نسبت به کرونا دچار کاهش حساسیت نشوند و خاطرنشان کرد: کنترل و مهار کرونا به معنی پایان داستان نیست و این ویروس در بستر جامعه وجود دارد لذا ماندن در خانه همچنان بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به کروناست.

وی با بیان اینکه کلیه توصیه های وزارت بهداشت همچون رعایت اصول حفاظت فردی، فاصله گذاری اجتماعی، قرنطینه خانگی و پرهیز از حضور غیر ضروری در تجمعات برقرار است، یادآور شد: نباید به سمت دوباره شعله ور شدن کرونا برویم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مردم را در خط اول مقابله با کرونا دانست و اضافه کرد: مردم با رفتار خودشان باید این بیماری را در سطح جامعه کنترل کنند لذا باید مثل روزهای گذشته کرونا را جدی بگیریم، زیرا موج دوم می تواند بازگردد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.