دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

ساخت دستگاه پیکنومتری برای نخستین بار در خراسان رضوی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان

رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: یکی از شرکت‌های عضو این پارک برای نخستین بار در کشور دستگاه پیکنومتری گاز هلیوم را تولید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: یکی از شرکت‌های عضو این پارک برای نخستین بار در کشور دستگاه پیکنومتری گاز هلیوم (HelPyc ChE-۱۷۰۱) را تولید کرد.
او افزود: این شرکت به عنوان نخستین شرکت در شرق کشور در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف مهندسی شامل مهندسی نفت، شیمی، مکانیک و مواد و علوم پایه شامل شیمی و زمین‌شناسی است که درسال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد و از همان سال در پارک علم و فناوری خراسان مستقر شد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: این دستگاه می‌تواند حجم واقعی پودر را اندازه‌گیری کند و آزمایشگاه‌های مرکزی دانشگاه‌های مختلف نیز از این دستگاه استقبال زیادی کرده‌اند.

قنبری بیان کرد: این شرکت دستگاه سیلاب‌زنی مغزه را نیز تولید کرده که از مهمترین دستگاه‌های آزمایشگاه‌های مهندسی نفت است و می‌تواند در اشباع‌سازی سنگ از سیال، اندازه‌گیری تراوایی مطلق و نسبی سنگ، انجام تست‌های جذب درون مغزه و به ­خصوص در ارزیابی انواع نمونه سنگ کربناته و ماسه سنگ و سیالات مخزن تحت فرآیندهای برداشت ثانویه (تزریق آب) و ثالثیه (ازدیاد برداشت) در شرایط دما و فشار مخزن به ­کار رود و در دو مدل آموزشی و پژوهشی تولید شده است.
او تصریح کرد: دستگاه دیگر تولید شده در این شرکت، دستگاه اشباع‌سازی مغزه است که این دستگاه یک وسیله پرکاربرد در آزمایشگاه‌های سنگ و مهندسی مخازن نفتی است و همچنین دستگاه آشام خود به خودی، نمونه دیگری از تولیدات این شرکت است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان تاکید کرد: دستگاه‌های متعدد دیگری نیز توسط این شرکت تولید شده که هرکدام از این دستگاه‌ها را مشتریانی، چون دانشگاه شهید چمران، دانشگاه شریف و چندین کارخانه مانند فولاد سنگان، فولاد خراسان، زرند کرمان، زرندسیرجان و گوهر زمین خریداری کرده­‌اند.
قنبری  با اشاره به این که هم اکنون این شرکت فناور مشغول تولید تجهیزات آزمایشگاهی صنعت ‌فولاد است، اظهار کرد: امیدواریم این شرکت بتواند محصولات خود را به کشورهای مجاور نیز صادر کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.