سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶

مدت زمان مفید استفاده از ماسک پارچه‌ای 15 روز است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه گفت: برطبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم سوگواری ترحیم در آرامستان‌ها و عروسی‌ها، همایش‌ها و سمینارهای دولتی و غیر دولتی ممنوع است.

به گزارش قدس آنلاین؛ علی پارسا، در ستاد مقابله و پیشگیری از همه گیری کرونا که امروز (سه شنبه، ۷مرداد ماه) در محل فرمانداری شاهین‌شهر و میمه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت مهار کرونا تا پایان مرداد و جلوگیری از تداخل دو همه گیری کرونا و آنفلوانزا، اظهارکرد: برگزاری آئین‌های مذهبی نظیر دهه ولایت و سوگواری‌های محرم در صورت رعایت پروتکل ‌های بهداشتی توسط مردم و توجیه هیئت های مذهبی و متولیان در رعایت ضوابط و محدودیت‌های بهداشتی بلامانع است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، با بیان اینکه استفاده اجباری از ماسک هنگام خروج از خانه در کاهش ابتلا به بیماری موثر است، تصریح کرد: با توجه به کمبود ماسک پزشکی یکبار مصرف، شناور بودن قیمت ها و مدت زمان مفید ۸ ساعته در استفاده از آنها، حمایت از ماسک پارچه‌ای با دو یا سه لایه حفاظتی لازم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه مدت زمان مفید استفاده از ماسک پارچه‌ای ۱۵ روز است، افزود: دو لایه پارچه از فیلتر و لایه حفاظت ماسک‌های پارچه‌ای محافظت کرده و امکان آلودگی مستقیم لایه حفاظتی نظیر ماسک‌های جراحی پزشکی وجود ندارد، همچنین قابلیت شست و شو با آب و صابون را داشته و می تواند ۱۵ روز مورد استقاده قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، پارسا، با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در شاهین‌شهر و تغییر از وضعیت امن به هشدار، تاکید کرد: خطر کرونا در خانوارها نیازمند توجیه منطقی فرهنگ سازی و نهادینه کردن در خانوارها در راستای اجرای طرح‌های پیشگیرانه است.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شاهین‌شهر و میمه، در گزارش وضعیت شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: از مجموع ۵۰ تست ابتلا به کرونا نتیجه ۸ نفر مثبت بود که ۲ بیمار در بیمارستان بستری و ۶ نفر در قرنطینه خانگی دوران نقاهت و درمان را سپری می کنند.

پارسا، ادامه داد:️ از زمان شیوع کرونا در شهرستان هزار و ۱۳۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۲۹۶ بیمار، بهبود یافته‌اند و ️هم اکنون ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.