چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶

آخرین وضعیت کرونا در استان تهران/ ۲۵ شهر در وضعیت قرمز + جدول

تهران

پس از ثبت رکورد جدیدی در آمار فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا، اغلب مناطق استان تهران در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار گرفتند.

قدس آنلاین: پس از گذشت حدود یک ماه از رشد دوباره آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا و اعمال مجدد محدودیت‌ها در کشور، امروز متاسفانه با فوت ۲۳۵ نفر بر اثر ویروس کرونا، رکورد تازه‌ای در آمار جانباختگان کرونایی کشور ثبت شد.

استان تهران نیز که تا هفته گذشته در اغلب مناطق در وضیت نارنجی، به معنای پرخطر قرار داشت، امروز در اغلب مناطق آن شاهد وضیت قرمز و خیلی پرخطر هستیم و این در حالی است که از ۱۵ تیرماه، برای مقابله با روند رو به رشد شیوع کرونا استفاده از ماسک در تمام مناطق عمومی با ابلاغ دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا اجباری شده و در بازه‌های یک هفته‌ای، محدودیت‌های مکرر و ویژه‌ای درباره استان تهران اعمال گردیده بود.

در حال حاضر براساس اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک، نرم افزار مورد تایید وزارت بهداشت،  تهران و تمامی مناطق22گانه آن، به علاوه شهرستان‌های ری،‌ شمیرانات، شهریار، فیروزکوه، قرچک و ورامین در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند؛ این در حالی است که برخی شهرستان‌های تهران مانند ورامین و قرچک هفته گذشته در وضعیت سفید قرار داشتند!

عکس| وضعیت کرونا در شهرهای استان تهران 

شهرستان‌های پاکدشت، رباط کریم، ملار، اسلامشهر، دماوند و پیشوا در حال حاضر شهرستان‌های در وضعیت نارنجی و پرخطر هستند و شهرستان قدس تنها شهرستان در وضعیت زرد و با وضعیت خطر متوسط است. شهرستان‌های پردیس و بهارستان نیز شهرستان‌هایی هستند که وضعیت سفید و کم‌‎خطر خود را حفظ کرده اند.

اوج‌گیری دوباره بحران کرونا در شرایطی رخ می‌دهد که با تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا امیدها به کاهش آمار طی روزهای میانی تابستان معطوف شده بود، لکن هنوز شاهد رشد آمار مبتلایان و ثبت رکوردهای جدید در آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا هستیم. با این شرایط باید پرسید، آیا تمهیدات و محدودیت‌های ابلاغ‌شده توسط ستاد مقابله با کرونا کافی بوده است یا نیاز به اعمال محدودیت‌های تازه‌ای در کشور، علی الخصوص در استان تهران هستیم؟

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.