سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

اصلاح قیمت ها در بازار بورس طبیعی است؟

بورس

با توجه به اصلاحات صورت گرفته در بازار بورس، هنوز بسیاری از سهم‌ها ارزنده هستند.

قدس آنلاین: سیاوش وکیلی افزود: یکی از اتفاقاتی که دربازار سرمایه رخ داد آزاد سازی سهام عدالت بود اگرچه افرادی با فروش سهام عدالت مخالف هستند، اما در کل، این اقدام بسیار بزرگی در کشور بود.
وی اضافه کرد: سهام عدالت یک حرکت ۱۵ ساله بود و کمتر کسی باور داشت که برگ سهم را بتوانند بفروش برسانند و اکنون که آزاد سازی صورت گرفته به یکبار بیش از ۱۰ میلیون سهامدار وراد بازار سرمایه شده است.
وکیلی با اشاره به اینکه بازار از ابتدای سال، رشد خوبی را شاهد بود گفت: بازار سرمایه دارای سه رکن اساسی سهامداران حقیقی-حقوقی، سازمان بورس و ارکان اجرایی و کارگزاری‌ها است و هر کدام در پیش امد وضعیت بازار سرمایه دخیل هستند.

اصلاح قیمت‌ها در بازار بورس طبیعی است


وی افزود: بازار سرمایه از ابتدای سال رشد ۲۰۰ درصدی داشته است و بازار در چند روز گذشته به دنبال بهانه بود تا خود را اصلاح کند.
کارشناس بازار سرمایه گفت: در طی روزهای منفی بورس، اخبار دارا دوم و اطلاع رسانی دولت در این رابطه به شدت به باور عمومی واعتماد مردم ضربه زد و باعث افت شاخص شد.
وکیلی تاکید کرد: یکی از دلایل بعدی افت شاخص، جامعه سهامداران بودند افراد نباید شاخص‌های انتخاب سهم خود را براساس عرضه‌های دولتی تعیین کنند تا با خبر عرضه بلوکی سهام پالایشی به یکباره بازار منفی شود.
وی درباره افت چند روز بازار سرمایه گفت: روش فروش سهام عدالت در بازار هم به این افت بازار دامن زند، زیرا معیار مشخصی برای عرضه وجود نداشت.
وی ادامه داد: معیار انتخاب سهم باید ارزندگی سهم باشد، اما سهامداران به عرضه دارادوم واکنش شدیدی نشان دادند و همین موضوع باعث افت شاخص شد.
کارشناس بازارسرمایه گفت: رفتار مالی در بازار سرمایه از جمله الزاماتی است که باید رعایت شود، چون هر فردی تحلیلی از بازار سرمایه دارد و فردی سودی زیادی نصیبش شده به ذخیره کردن سود خود می‌پردازد.
وی افزود: بهترین توصیه به سهامداران این است که در شرایط افت شاخص سهامداری کنند و با تحلیل دست به فروش بزنند، زیرا سهامی که امروز می‌فروشند امکان دارد در روز بعد در صف فروش قرار گیرند.
وکیلی تاکید کرد: هنوز سهام ارزنده است و بازار راه خودش را می‌رود و هیچ اتفاقی در بازار صورت نگرفته و این روند بازار اصلاح قیمت است و سهامداران نباید از بازار خارج شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.