جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

پویش اهدای خون خادمیاران رضوی در روزهای پایانی ماه صفر

اهدا ی خون

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از راه‌اندازی پویش اهدای خون خادمان و خادمیاران حرم مطهر رضوی همزمان با سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص)، شهادت حضرت امام حسن (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر مجید عبدالهی گفت: این اقدام از سوی جمعی از خادمیاران آستان قدس رضوی به صورت خودجوش و با توجه به کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی و برای کمک به بیماران نیازمند به خون انجام می‌شود.

وی افزود: در این راستا اهدای خون خادمیاران آستان قدس رضوی در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه مصادف با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن (ع) و شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) در پایگاه اهدای خون ثامن واقع در جوار حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی به فعالیت دو پایگاه اهدای خون در مشهد همزمان با روزهای پایانی ماه صفر اشاره کرد و ادامه داد: پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی مشهد و پایگاه اهدای خون ثامن واقع در ابتدای بازارچه شهید آستانه‌ پرست در ورودی حرم مطهر رضوی امروز و فردا از ساعت هشت تا ۱۳ فعال خواهند بود.

وی گفت: اهداکنندگان خون برای روزهای غیر از دهه پایانی ماه صفر می‌توانند با ثبت نام اینترنتی در سامانه nobatdehi.ibto.ir زمان مراجعه خود در پایگاههای اهدای خون را تعیین کنند.

شرایط عمومی اهدای خون شامل وزن بیش از ۵۰ کیلوگرم، سن ۱۸ تا ۶۰ سال، رعایت فواصل اهدای خون دستکم به مدت هشت هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون سه نوبت در سال برای زنان و چهار نوبت در سال برای مردان، پرهیز از رفتارهای غیربهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.