دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

دورهمی های خانوادگی سهم ۵۳ درصدی در ابتلا به کرونا دارد

کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی ستاد ملی مقابله با کرونا دورهمی های خانوادگی و شب نشینی ها سهم ۵۳ درصدی در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی یک ماه اخیر داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر مهدی قلیان افزود: در این زمینه کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا با دستور استاندار خراسان رضوی به طور جدی فعال شده است.

وی ادامه داد: این کمیته از ظرفیت همه رسانه‌های استان شامل صدا وسیما، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌ها و کانال‌های خبری در فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب برای آموزش و اطلاع رسانی مردم در این زمینه استفاده خواهد کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هشدار داد با توجه به نزدیک شدن شب یلدا، دورهمی ها و تجمع افراد به این مناسبت، ممکن است زمستان سخت و بدی را برای همه رقم بزند.

وی گفت: در حال حاضر روند شیوع کرونا در خراسان رضوی همچنان افزایشی است و تمامی شهرستان‌های استان از نظر شیوع این ویروس در وضعیت قرمز یا نارنجی هستند.

دکتر قلیان افزود: اعمال محدودیت‌های مشاغل و ترددهای درون ‌شهری از اول آذر ماه آغاز شده و تا زمان خروج از وضعیت بحرانی کنونی ادامه می‌یابد و زمان پیش‌بینی شده برای این محدودیت‌ها دستکم ۲ هفته است که در صورت نیاز تداوم می‌یابد.

وی ادامه داد: با افرادی که بین ساعت ۹ شب تا ۴ صبح روز بعد تردد داشته باشند طبق قانون برخورد می‌شود و  همچنین در زمان خروج از منزل باید فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شده و از ماسک استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا فقط واحدهای صنفی گروه یک شامل رستوران‌های با غذای بیرون بر، نانوایی‌ها، سوپر مارکت‌ها، قصابی‌ها، میوه‌فروشی‌ها و دیگر مشاغلی که در این لیست اعلام شده، مجاز به فعالیت هستند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.