پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

ایرج حریرچی:

خروج ۶۹ شهر کشور از حالت قرمز کرونایی/برای تمدید یا لغو محدودیت‌های کرونایی تصمیم‌گیری می‌شود

حريرچي

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه داروی قطعی درمان کرونا در کشور وجود ندارد، گفت: هر داروی که سیکل لازم را در سازمان غذا و دارو طی کرده و مراحل تایید علمی آن انجام شده باشد از هر شهر و استانی مورد تایید است.

قدس آنلاین: ایرج حریرچی صبح امروز در حاشیه جلسه مشترک با ستاد مقابله با کرونای استان قزوین ظهار داشت: هیچ دارویی اعم از داروهایی شیمیایی، سنتی و گیاهی وجود ندارد که درمان قطعی کرونا باشد و داروهای فعلی بیشتر جنبه کمکی دارند و نمی‌توان از آن‌ها به عنوان درمان قطعی کرونا نام برد.

وی افزود: هر دارویی که سیکل لازم را در سازمان قرار و دارو طی کرده باشد و مراحل تایید علمی آن انجام شده باشد از هر شهر و استانی از کشورمان مورد تایید است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: برای ما فرقی ندارد که این دارو در قزوین توسط تولیدکنندگان این استان و یا شرکت‌های داروسازی سایر استان‌های کشور تولید شده بلکه ملاک و معیار ما برای حمایت‌های مالی و سایر همکاری‌ها، استاندارد بودن داروی تولید شده است.

حریرچی خاطرنشان کرد: برخی از داروهایی که در کشورهای اروپایی مصرف می‌شود در داخل کشور نیز با قیمت ارزان‌تر تولید شده اما این در حالی است که تاکید می‌کنم هیچ کدام از این داروها را نمی‌توان داروی قطعی درمان کرونا نام برد.

وی در پاسخ به اینکه آیا طرح هوشمند محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی ادامه‌دار خواهد بود یا خیر، عنوان کرد: پاسخ این سوال بستگی به به شرایط در روزهای آتی دارد، اگر نتایج مثبت و منفی حاصل شود ستاد مقابله با کرونا به تناسب همین نتایج بررسی‌های کارشناسی را انجام خواهد داد و تصمیم گیری نهایی خواهد شد لذا باید صبر کرد و شرایط را سنجید.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با بیان اینکه با اعمال محدودیت‌های کرونایی، از مجموع 89 شهر که تا اواسط آبان در وضعیت قرمز بودند 69 شهر به حالت نارنجی و زرد تغییر وضعیت دادند، تصریح کرد:‌میزان مبتلایان و بستری‌های کرونایی در این شهرها نیز کاسته شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.