شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

آخرین وضعیت پایانه مرزی «دوغارون»/ اوضاع امنیتی و روال کاری مساعد است

گمرک دوغارون

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به نقش موثر مرزبانان در تسهیل خدمات رسانی نیروهای امدادی در آتش سوزی گمرک اسلام قلعه افغانستان، گفت: تردد در پایانه مرزی دوغارون به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است.

به گزارش قدس آنلاین ، سردار "احمدعلی گودرزی" با اشاره به وقوع انفجار در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان، اظهار داشت: پس از وقوع انفجار در منطقه و گمرک مرزی اسلام قلعه، مرزبانان برای تسهیل در پیشگیری از آسیب های احتمالی در مرز سازماندهی شدند.

وی افزود: بلافاصله تمام کامیون ها و خودروهایی که در واحدهای اقتصادی، گمرک و بازارچه وجود داشت از منطقه تخلیه و با هماهنگی مرزبانان نیروی انتظامی در پایانه مرزی دوغارون ساماندهی و جانمایی شدند که این مهم از آسیب های بیشتر ناشی از انفجار پیشگیری و جلوگیری کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نیروهای امدادی جمهوری اسلامی ایران برای خدمات رسانی به کشور افغانستان اعزام شدند، تصریح کرد: در این رابطه اقدامات موثری صورت گرفت که مرزبانان نیروی انتظامی نیز در اجرای وظایف محوله به خوبی ایفای نقش کردند.

سردار گودرزی با بیان اینکه اوضاع حاکم بر منطقه به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است، اظهار داشت: خوشبختانه با مهار آتش در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان و تجمیع و انتقال نیروهای امدادی از کشور افغانستان به ایران توسط مرزبانان و همچنین برقراری دوباره نظم و امنیت در این منطقه، هم اکنون فعالیتها در مرز دوغارون به حالت عادی بازگشته است.

وی گفت: مرزبانان با تلاش شبانه روزی و ارائه خدمات مرزی و امنیتی به خودروها و افراد گرفتار در گمرک اسلام قلعه، تسریع روند امدادرسانی، برقراری امنیت سراسری و مدیریت بحران ناشی از این حادثه در نقطه صفر مرزی آمادگی عملیاتی خود را در برخورد با حوادث به خوبی نشان دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.