چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی:

کیفیت هوای مشهد در آستانه وضعیت هشدار است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش حجم آلاینده‌ها نسبت به دیروز کیفیت هوای روز چهارشنبه کلانشهر مشهد در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، تورج همتی میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را ۹۸ ای. کیو. آی اعلام کرد و افزود: این عدد نشانگر هوای سالم است اما با عبور از عدد۱۰۰ کیفیت هوای این کلانشهر وارد وضعیت هشدار می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در مناطق سمزقند، خاقانی، خیام شمالی، شهید کریمی و الهیه شهر مشهد در وضعیت هشدار و آلوده برای گروههای حساس قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوا در ۱۸ منطقه دیگر مجهز به ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شهر مشهد وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

همتی افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.