جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

سخنران حرم مطهر رضوی؛

بالاترین امتیاز رسول اکرم(ص) عبودیت و بندگی خدا بود

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: بالاترین و مهمترین امتیاز خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی(ص) عبودیت و بندگی خدا بود.

مومنی

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلیمن سید حسین مومنی در ویژه برنامه تبلیغی-مذهبی شام مبعث خاتم الانبیاء(ص) که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: پیامبر خدا(ص) القاب بسیاری دارد ولی یکی از القاب آن حضرت «عبد» یعنی بنده خدا است که در تشهد نماز مقام عبد بودن پیامبر(ص) بر رسالت آن حضرت مقدم شده و این نشان دهنده این است که مقام بندگی خدا مهم تر از رسالت است.

وی تصریح کرد: پیامبر(ص) قبل از اینکه رسول الله باشد عبدالله یعنی بنده خدا بود و از آنجا که قرآن کریم پیامبر خاتم(ص) را به عنوان اسوه و الگو برای مسلمانان معرفی کرده است ما نیز به تاسی از ایشان باید در بندگی و عبودیت خدا کوشا باشیم.

خطیب حرم مطهر رضوی افزود: در قرآن کریم دو عنصر تعلیم و تزکیه از جمله اهداف بعثت پیامبر(ص) معرفی شده است بنابراین کسب علم و دانش زمانی ارزشمند است که همراه با تزکیه باشد؛ علم بدون تزکیه نه تنها مفید نیست و ما را به قرب الهی نمی رساند بلکه برای انسان حجاب می شود و او را از خدا دور می کند.

مدرس حوزه و دانشگاه بیان کرد: خداوند نعمت های بسیاری به بندگان خود ارزانی داشته است ولی تنها نعمتی که به خاطر آن بر بندگان خود منت گذاشته نعمت بعثت پیامبر(ص) است. وجود پیامبر خاتم(ص)، رحمت للعالمین بود و خداوند به واسطه وجود ایشان رحمت خود را بر اهل زمین نازل می کند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) علاوه بر اینکه معلم اخلاق بود و اکمال اخلاق از جمله رسالت های ایشان محسوب می شد، رسالت دیگری از مبارزه با بت پرستی و طاغوت هم داشتند.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: هرچند پیامبر اسلام(ص) پیامبر رحمت و مهربانی بود ولی در برابر کفار و دشمنان دین اسلام «اشدّا» یعنی بسیار سخت بود و هرگز سر سازش با دشمنان دین خدا نداشت چرا که می دانست آنها از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و مسلمین استفاده می کنند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/