سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

محسن حاجی میرزایی:

کنکور به جان آموزش و پرورش افتاده است

حاجی میرزایی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور به جان آموزش و پرورش افتاده، گفت: هدف اصلی این مجموعه پرورش افرادی کارآمد و مفید برای کشور و موفق در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف است.

قدس آنلاین: محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر سه‌شنبه با حضور در بین جمعی از معلمان یزد با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت: اجرای این طرح در کشور برای جامعه هدف در اولویت است و تاکنون اقدام و همراهی‌های خوبی صورت گرفته و با همت نمایندگان محقق می‌شود.

وی ادامه داد: با تصویب طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی که در این خصوص عزم جدی وجود دارد، شاهد تعالی و موفقیت همکاران در راستای انجام بهتر وظایف در تعلیم و تربیت خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هدف این دستگاه کنکور نیست و باید خروجی نظام تعلیم و تربیت، انسان‌های توانمند و موفق در بخش‌های مختلف اجتماع و زندگی باشد گفت: کنکور به جان آموزش و پرورش افتاده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: هدف در آموزش و پرورش نه برای کنکور که هدف اصلی، پرورش افرادی کارآمد، مفید به حال کشور و موفق در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف است و باید این محقق شود.

وی یادآور شد: ۶۰ درصد قبولی در کنکور به سوابق دانش آموزان بر می‌گردد و این باید بیش از گذشته مورد عنایت قرار گیرد و روز به روز در نظام تعلیم و تربیت قوت پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش به اهمیت توجه به هنرستان‌ها در کنار سایر مدارس اشاره کرد و گفت: باید ۵۰ درصد دانش‌آموزان در کشور جذب این مدارس شوند و این یک ضرورت و جزو اهداف راهبردی است.

حاجی میرزایی در خصوص تعیین وضعیت فرهنگیان در سال‌های گذشته که مطالبه استخدام دارند گفت: در این خصوص با همکاری مسوولان امر کارهای خوبی صورت گرفته و طبق مقررات موضوع پیگیری و اقدام می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: طی چند سال گذشته وضعیت حدود ۱۰۰ هزار فرهنگی در بخش‌های مختلف با همکاری و پیگیری سایر مجموعه‌ها مشخص شده و این روند ادامه دارد.

حاجی میرزایی به اهمیت استفاده از فضای مجازی و راه‌اندازی شبکه شاد در کشور اشاره کرد که به عنوان یک ابزار باید برای ارتقای تعلیم و تربیت دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: استفاده از شبکه شاد و دیگر برنامه‌ها در فضای مجازی فقط یک ابزار است و هیچ چیز جای معلم را نمی‌گیرد و فقط باید از این وسایل برای تلاش بیشتر بهره گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.