جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

فرماندار سبزوار:

تکمیل راه آهن یکی از مطالبات جدی مردم منطقه است

راه اهن

فرماندار ویژه سبزوار گفت: تکمیل طرح راه آهن یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان است که عملیات عمرانی آن طی ۲ سال گذشته شتاب بیشتری گرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، سیدمجتبی علوی مقدم در حاشیه بازدید از طرح راه آهن سبزوار  افزود: طرح راه آهن این شهرستان به طول ۴۸ کیلومتر از ایستگاه سلطان آباد شهرستان خوشاب به شهر سبزوار ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اینک پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه طرح راه آهن سبزوار به ۸۸ درصد رسیده است که پس از اتمام عملیات زیرسازی، مناقصه روسازی و ریل گذاری هم برگزار می شود.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: همچنین عملیات اجرایی ساخت ایستگاه راه آهن سبزوار برای دسترسی آسان مردم در کنار این شهر و در بلوار هشت بهشت آغاز شده است که هزینه لازم برای تکمیل آن ۹۰۰ میلیارد ریال است.

علوی مقدم افزود: شهر سبزوار در مسیر ترانزیت بین المللی و ارتباط با کشورهای آسیای میانه قرار دارد که این امر اهمیت تکمیل راه آهن سبزوار را افزایش داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر طرح راه آهن سبزوار، چهار طرح ملی دیگر در این شهرستان در دست اجراست که عبارتند از عملیات ۲ بانده شدن جاده‌های سبزوار- اسفراین و سبزوار- خوشاب، احداث مجتمع فرهنگی، هنری و تکمیل مرحله دوم ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران. 

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.